I Runda Pucharu Polski. TKKF Kwisa Świeradów 1 – 2 KGS Gryf Gryfów Śląski (1:1) Bramkę dla Kwisy zdobył Michał Rojek. (36′). Kwisa Świeradów w meczu, z Gryfem zagrała bardzo dobre spotkanie, przez całe 90 minut nie brakowało emocji, Gra obu zespołów była bardzo wyrównana.Od pierwszego gwizdka, sędziego Raka to podopieczni trenera, Rodziewicza próbowali sforsować dobrze, ustawiona formację ofensywną naszego zespołu, z lewej jak i z prawej strony próbowali, Wiedro, Schonung, między nimi próbowali się przebić Marzec, z Serdecznym ale nie przyniosło to skutku. Kwisa w zamian kontratakowała, zabrakło jednak ostatniego podania, i skutecznego wykończenia, i tak do 33 minuty kiedy to piłkarze Gryfa wykonują rzut rożny.Piłkę idealnie dorzucił z rogu Schonung i Wiedro celnie przymierzył głową, otwierając wynik meczu. Gryf jednak długo nie cieszył z prowadzenia, dobrze przeprowadzona kontra Kwisy, piłkę otrzymuje Rojek i w 36 minucie Michał doprowadza do remisu, kierując futbolówkę, w prawy górny róg bramki. Do końca pierwszej połowy, wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie oba zespoły na zmianę miały lepsze okresy gry, cios za cios, akcja za akcję raz przewaga Kwisy, która czekała na błędy piłkarzy Gryfa, długo utrzymywaliśmy się przy piłce, rozciągaliśmy grę na skrzyła raz do Drzymały na lewą stronę raz do Żarkowskiego na prawą stronę i do środka do Ostrejki. Pod polem karnym Gryfa naprawdę dużo się działo. tak jak w pierwszej tak i drugiej połowie zabrakło jednak wykończenia. W ostatnich 25 minutach gry swoich, sił ze strony Gryfa próbował m.in. Serdeczny, Schonung, Marzec, czy Wiedro, bez powodzenia. Gryf miał jednak stały fragment, gry z rzutu rożnego, w wykonaniu Schonunga najwyżej wyskoczył Khodzamkulov i wykorzystując, swój wzrost – strzelił z główki drugiego gola dla Gryfa. Nasz zespół pod koniec, spotkania miał jeszcze jedna okazje by wyrównać stan meczu, piłki meczowej nie wykorzystał Ostrejko, który minimalnie chybił , piłka przeszła obok prawego słupka. Sędzia Rak kończy spotkanie wynik 2:1 daje awans dla Gryfa. Mimo porażki, nie mamy czego żałować, ten mecz naprawdę, dużo nam pokazał, przed startem ligi. Nasz zespół z taką grą będzie naprawdę groźny to nie jest żadna przesada. Gratulujemy awansu piłkarzom Gryfa i życzymy powodzenia, na dalszym etapie tych prestiżowych rozgrywek i sukcesów w lidze. Za taka postawę i walkę do końca naszemu zespołowi należą się słowa uznania. Wszyscy dobrze się spisali co należy podkreślić. Teraz przed nami liga. Do zobaczenia w Niedziele 27.08.2017 Przed nami I kolejka godzina 12.00 Mecz z Piastem Zawidów