Jakubowy program 2017

PIĄTEK (25.08) ROZPOCZĘCIE JARMARKU

14:00 – POCZĄTEK PIERWSZEGO DNIA JARMARKU
– wystawa marionetek teatru Klinika Lalek/ ul. Daszyńskiego
– animacje dla dzieci grupa TIK TAK,  instalacje Kulturinsel/ Bulwar Grecki

od 15:00 – Teatr Żywy – szczudlarze /ul. Daszyńskiego, Wrocławska

17:30 – PARADA  HISTORYCZNO – ARTYSTYCZNA
Miejsce zbiórki: Brama Jakubowa
Korowód wyruszy spod bramy Jakubowej
/ ul. Daszyńskiego na wysokości stacji paliw STW /
– parada uliczna Teatr Woskresinnia

18:00 – ODSŁONIĘCIE POPIERSIA JAKUBA  BÖHME
/ Dom Jakuba Böhme, ul. Daszyńskiego 12 /

18:30 – CEREMONIA OTWARCIA JAKUBÓW I ALTSTADTFEST
/most Staromiejski /

19:00 – UROCZYSTE PRZEKAZANIE KLUCZY DO MIASTA ZGORZELEC dla Jakuba Böhme
/scena przy moście Staromiejskim /

21:00 – SPEKTAKL „Wiśniowy sad” – Teatr Woskresinnia
/ul. Wrocławska /

JAKUBOWA SCENA |  PRZY MOŚCIE STAROMIEJSKIM

od 16:00 | zespoły: Łużyczanki, Podolanie, Szelindek, Hoverla

SOBOTA (26.08) DZIEŃ ARTYSTÓW ULICY

od 12:00 – POCZĄTEK DRUGIEGO DNIA JARMARKU

14:00, 16:30, 19:00 – RYCERSKI TURNIEJ KONNY/ ul. Scultetusa

14:00 – 19:00 – WARSZTATY FILOZOFICZNE /ul.Daszyńskiego / namiot biblioteczny/
happening stoicki „Powrót Stoików”-  dr Tomasz Mazur z Centrum Praktyki Stoickiej
W ramach happeningu: miniwykład „Podstawy skutecznej współczesnej praktyki stoickiej”, improwizowane sceny „Z życia stoików”, quiz wiedzy o stoicyzmie. Kiermasz książek o tematyce stoickiej.

13:00  – 19:00 – WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI  – gry i zabawy teatralne
/ Grupa animacyjna  TIK TAK, instalacje Kulturinsel / bulwar Grecki /

15:00 –  parada Teatr Woskresinnia, prowadzenie Szelindek / ul. Daszyńskiego, Wrocławska
16:00, 17:30, 19:00 – parada Teatr Klinika Lalek /ul. Daszyńskiego, Wrocławska
15:00 – 19:00 – Clown Feliks /ul. Daszyńskiego, Wrocławska
15:00 – 19:00  – pokazy pieszego turnieju rycerskiego

16:00 – 18:00 – spływ na byle czym Nysą Łużycką
Start : nadbrzeże Uferpark Görlitz, meta : okolice mostu Staromiejskiego

16:00 – 20:00 – ULICZNE WYSTĘPY | kapela Timingeriu, zespół Szelindek, kapela Huslar, Tsigunz Fanfara Avantura

19:00 – 23:00  – POLSKO NIEMIECKIE WARSZTATY TANECZNE „JAKUBOWA POTAŃCÓWKA NA DECHACH” /nauka polskich tańców ludowych / bulwar Grecki /
|grają: Warszawska Orkiestra Sentymentalna  i kapela Tęgie Chłopy

21:00 – Teatr Klinika Lalek spektakl „Cyrkus”/ ulica Wrocławska

JAKUBOWA SCENA |  PRZY MOŚCIE STAROMIEJSKIM

od 15:00 | zespoły: Swing&Blues Jazz Orchester, Pogranicze, Lusatia, Szelindek

NIEDZIELA (27.08) DZIEŃ HISTORYCZNY

od 12:00 – POCZĄTEK TRZECIEGO DNIA JARMARKU

13:00 – 19:00 – WARSZTATY TEATRALNE dla dzieci  – gry i zabawy teatralne
Grupa animacyjna  TIK TAK, instalacje Kulturinsel/ bulwar Grecki

14:00 – 19:00 – WARSZTATY FILOZOFICZNE / ul.Daszyńskiego
Biblioteczne warsztaty plastyczne. „Filozofia – Historia – Książka”.

14:00 -18:00 – rycerski turniej konny/ ul. Scultetusa
14:00 -18:00 – uliczne występy zespołu Szelindek
14:00 -18:00 – pieszy turniej rycerski /ul. Daszyńskiego

14:00 -18:00 – Obóz historyczny zaprasza na spotkanie z rekonstruktorami, którzy przybliżą realia życia obozu wojskowego z pierwszej połowy XVII wieku: pokazy musztry, pokazy strzeleckie z wykorzystaniem muszkietów i dział, pokazy fechtunku bronią białą, sceny z życia obozowego.

W przerwach między pokazami będzie można zobaczyć jak i poznać tajniki dawnych rzemiosł takich jak: pasamonictwo, dziewiarstwo, krawiectwo, kapelusznictwo, kaletnictwo,  a w ramach rozrywki zagrać w historyczne gry i zabawy.

TEATR JAKUBOWY POD CHMURKĄ / bulwar Grecki

14:00  – Wędrowny Teatr Lalek Małe MI – spektakl pt. „Para buch”
15:30  –  Clown Feliks
17:00  – Wędrowny Teatr Lalek Małe MI – spektakl pt. „Ali-Baba”

16:00 – Międzygalaktyczne Mistrzostwa w Rzucie Butem im. szewca Jakuba Böhme /ul. Daszyńskiego

JAKUBOWA SCENA |  PRZY MOŚCIE STAROMIEJSKIM

od 14:00 | zespoły: Dzikie Jabłka, Huslar, Tęgie Chłopy
-wybory miss i mistera Jakubów

Przez cały czas trwania imprezy:
spotkania Jakuba Böhme z mieszkańcami oraz zwiedzanie Domu Jakuba Böhme

Projekt „Jakuby 2017″ jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska – Saksonia 2014-2022.

Szczegółowy program

Komentarze