Ujawnione duże ilości narkotyków – efekt programu „Dzielnicowy bliżej nas”

Program „Dzielnicowi bliżej nas” realizowany przez Polską Policję ma w znacznym stopniu zmienić pracę policjanta w terenie. Dzielnicowy ma być „łącznikiem” między obywatelem a policją i więcej czasu ma spędzać w terenie, a nie za biurkiem. W komunikacji ze społeczeństwem pomóc ma również specjalnie stworzona i działająca aplikacja „Moja komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Policjanci – dzielnicowi mają zacieśniać współpracę ze społeczeństwem, diagnozować i realizować ich oczekiwania w obszarze szeroko pojmowanego bezpieczeństwa.

Przykładem takiej współpracy jest sytuacja która miała miejsce na terenie powiatu lwóweckiego. Dzielnicowy w trakcie obchodu miejscowości Rębiszów postanowił sprawdzić jedną z uzyskanych od mieszkańców informacji. Informacja okazała się trafiona w tzw. „dziesiątkę”. Dzielnicowy zatrzymał 34 letniego mieszkańca Olszyny który posiadał przy sobie 245 porcji marihuany. W sprawę zaangażowali się także inni policjanci Posterunku Policji w Mirsku i dokonali przeszukania miejsca zamieszkania sprawcy w Olszynie gdzie ujawnili kolejne 1 490 porcji narkotyku.

Warto nadmienić, iż przy przeszukaniu mieszkania pomocy policjantom udzielili funkcjonariusze Izby Celnej ze specjalnie wyszkolonym psem. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie.

Opisany przykład ukazuje, że ścisła współpraca mieszkańców z dzielnicowym przynosi wymierne korzyści zwiększając bezpieczeństwo w naszym otoczeniu, a sprawcy w ten sposób coraz częściej odpowiadają za swoje czyny przed Sądem.

Tu można pobrać aplikację na smartfona „Moja Komenda” przez którą natychmiast skontaktujesz się ze swoim dzielnicowym

https://play.google.com/store/apps/details…

Tu można zgłosić zagrożenie:

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

/mk

#policja#narkotyki#zatrzymany#DzielnicowyBliżejNas#bezpieczeństwojestok#mieszkańcy#dzielnicowy

M.K

Policja Lwówek Śląski

Komentarze