Po majówce mieszkańcy pogranicza mogą znowu swobodnie przekraczać granicę. Firma autokarowa Sindbad zapowiedziała wznowienie kursów.

W poniedziałek 4 maja wracają regularnie kursy autokarów do Niemiec. Taką zapowiedź na łamach portalu wnp.pl złożył wiceprezes firmy Sindbad Bogdan Kurys.

– Na razie zaczynamy kursy na czterech liniach: jednej z południa, trzech z północy Polski. To namiastka, niewielki procent tego, co robiliśmy przed pandemią – mówi menedżer.

Pasażerowie będą musieli nosić maseczki, przed wejściem na pokład zostanie im zmierzona temperatura, dostaną więcej miejsca w autokarze. Zgodnie zaleceniami władz, przewoźnik może sprzedać tylko połowę miejsc w pojeździe.

Powrót kursów Sindbada wynika z odmrożenia ruchu przy granicach. Przypomnijmy, że obostrzenia wprowadzano 15 marca. Następnie objęto nimi pracowników pogranicza, którzy pracowali lub uczyli się w kraju sąsiadującym. Oznaczało to, że po powrocie do Polski musieli odbyć 14-dniową kwarantannę.

Teraz, zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego i zapisami projektu rządowego rozporządzenia, od poniedziałku 4 maja wspomniane obostrzenia zostaną wycofane. Osoby z pogranicza będą mogły swobodnie przekraczać granicę w drodze do pracy lub szkoły.

Na tym nie koniec. Po majówce otwarte zostaną też hotele i miejsca noclegowe. Obostrzenia jednak nie znikną zupełnie. Na jeden pokój przypadać będą dwie osoby. Wyłączone z użytkowania będą wspólne sale telewizyjne, sale zabaw dla dzieci, baseny, sauny, dyskoteki.

money.pl

Komentarze