Egzaminy dla ósmoklasistów zostaną przeprowadzone od 16 do 18 czerwca, maturalne od 8 do 29 czerwca.

Po zakończeniu piątkowego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyła się konferencja prasowa ministrów: Zdrowia, Edukacji oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

“Niestety obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to abyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli i żłobków. Dlatego zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek – dlatego też przesunięcie ograniczenia zostało przesunięte do 24 maja.

Uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych kontynuują naukę z własnych domów zdalnie.

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że egzaminy maturalne w tym roku rozpoczną się od 8 czerwca. Piątkowski dodał również, że za względu na sytuacje w kraju epidemiczną nie miały tej części ustnej czyli tylko i wyłącznie MATURY PISEMNE. Matury rozpoczną się od egzaminu języka polskiego.

 

 

PAP/Maria Samczuk

Osoby które z rożnych usprawiedliwionych  przyczyn nie będą mogły przystąpić do egzaminu maturalnego w czerwcu – przystąpią w lipcu. Wyniki powinny być podane do około 11 sierpnia natomiast ci którzy chcieli by poprawić mogli by to zrobić na początku września.

Egzaminy  dla ósmoklasistów zostaną przeprowadzone w terminach od 16 do 18 czerwca. Od 22 czerwca rozpoczną się egzaminy  potwierdzające klasyfikacje zawodowe. W połowie sierpnia egzaminy zawodowe dal uczniów szkół policealnych aby mogli dokończyć praktyki o czym informował Piontkowski.

Plan ten jest zaplanowany w taki sposób aby uczniowie mogli w niekonfliktowych terminach rozpocząć rekrutacje do szkół wyższego szczebla.. Szef MEN dodał, ze wraz z terminem dodatkowym egzamin ósmoklasisty będzie sprawdzony do końca lipca wówczas uczniowie będą mieli możliwość świadectwa, wyniki  do wybranych przez siebie szkół średnich.

Egzaminy w sytuacji epidemii odbędą się przy zachowaniu bezpieczeństwa to znaczy, że każdy uczeń będzie siedział w oddzielnej ławce przy zachowanej odległości od innych uczniów i nauczycieli czy też rodzin.

 

redakcja 24 swieradow.pl

Komentarze