Policjanci zatrzymali sprawcę włamania do domu oraz namierzyli i zatrzymali pasera.

Jakież wielkie było zdziwienie mieszkanki Gryfowa Śląskiego która po kilkudniowej nieobecności wróciła do domu gdzie zastała splądrowane całe mieszkanie i śpiącego w środku złodzieja. Mężczyzna gdy zorientował się, że został nakryty na gorącym uczynku szybko uciekł.

Przybyli na miejsce policjanci z komisariatu policji w Gryfowie Śląskim po wysłuchaniu krótkiej relacji zgłaszającej i opisu sprawcy przystąpili do sprawdzania miasta. Część policjantów rozpoczęła także zabezpieczanie śladów w miejscu włamania i zajęła się przestraszoną pokrzywdzoną kobietą.

Po niespełna kilkudziesięciu minutach patrol policyjny zgłosił ujęcie mężczyzny; 34 letniego mieszkańca okolicznej Proszówki odpowiadającemu rysopisowi. Jak się okazało był to sprawca włamania rozpoznany przez zgłaszającą.

W mieszkaniu okazało się, iż sprawca po wyłamaniu drzwi od tyłu budynku wszedł do środka i rozpoczął wynoszenie wszystkich rzeczy z mieszkania począwszy od elektroniki i AGD skończywszy na jedzeniu z lodówki; wstępnie oszacowano, iż straty wyniosły ponad 10 tyś. złotych.

Policjantom udało się także ustalić gdzie schowanych jest część już skradzionych rzeczy. W ten sposób policjanci namierzyli mieszkanie 36 letniego mieszkańca Gryfowa Śląskiego który zajmował się tzw. „paserką”. U pasera policjanci ujawnili mnóstwo rzeczy pochodzących z włamań i kradzieży. Jak się okazało mężczyzna był już wcześniej karany sądownie.

Mężczyźni staną teraz przed wymiarem sprawiedliwości w Sądzie Rejonowym w Lwówku Śląskim i musza przygotować się na surowe wyroki.

 

/mk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here