W naszym kraju bardzo wiele znajduje się salonów gier które wyróżniają się swoim błyszczącym reklamowym oświetleniem, jak że często są one w miejscach nietypowych w metalowych kontenerach na parkingach samochodowych lub w miejscach łatwo dostępnych dla hazardzisty. W kwietniu szykują się zmiany i może nie być już tak łatwo.

Ustawa z 1 kwietnia

Szykują się poważne zmiany. Od 1 kwietnia ma wejść w życie nowelizacja ustawy hazardowej. Jakie zmiany przewidziano?

Przede wszystkim prawo do gry na automatach zostanie objęte monopolem państwa. Najprawdopodobniej ma je prowadzić Totalizator Sportowy. Posiadanie nielegalnych automatów w miejscach, które prowadzą np. działalność gastronomiczną, będzie karane. Kary również zostaną zaostrzone. Większa kontrola ma zabezpieczać przed szkodliwymi skutkami hazardu. Często jest tak, że nielegalne maszyny zostają skonfiskowane, ale w ich miejscu pojawiają się nowe. Sejm chce ograniczyć szarą strefę. Nielegalne automaty mają zostać usunięte, a w ich miejscu pojawią się legalne.

– Takie automaty poza kasynami są nielegalne. Możliwości kontrolne są ograniczone w związku z zasobami ludzkimi. Kontrolowanych jest tyle miejsc, ile administracja jest w stanie sprawdzić – komentuje pracownik Krajowej Administracji Skarbowej.

Gry na automatach często prowadzą do uzależnienia. Podatne są na nie zwłaszcza młode osoby. W tego typu salonach dochodzi również do sprzeczek, bójek, których powodem są pieniądze.

Czy wraz z nowelizacją ustawy hazardowej, metalowe budki znikną z polskich miast? Tego dowiemy się już wkrótce.

Autor: Zinfo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here