Z wielka radością przyjęliśmy zaproszenie na IV Galę Kobiece Twarze – która odbyła się w przepięknym Książu, a pełną relacja oraz zdjęcia przedstawiamy.

Cała impreza odbyła się wieczorem na zamku Książ, na galę przybyło wiele gości ze świata biznesu, polityki i kultury. Cała impreza była zorganizowana bardzo wystawnie na samym początku w murach Książa witała doskonale przygotowana obsługa oraz bankiet który witał i żegnał gości. Nagrodzono wiele “kobiet sukcesu” na relacje filmowa oraz fotograficzną galerię zapraszamy poniżej. Całą imprezę prowadziła osobiście Organizatorka Plebiscytu Pani Aldona Ziółkowska-Bielewicz.

1 grudnia, o godzinie 10.00 w Hotelu Śląsk we Wrocławiu Kapituła IV Plebiscytu Gospodarczego Kobiece Twarze będzie zdecydowała o tym, kto zostanie laureatką Plebiscytu.

Wybrano laureatki w kategoriach: Debiutantki, Profesjonalistki MŚP, Profesjonalistki w dużych firmach, Osobowość, Produkt/usługa dla kobiet, Firma przyjazna kobiecie.

Proponujemy plebiscyt gospodarczy, który uhonoruje i pokaże najaktywniejsze z kobiet – przykłady, które mają przede wszystkim zachęcać do większej aktywności kobiet. Ale także pokażemy firmy, w których równouprawnienie kobiet i mężczyzn jest codziennością, gdzie kobiety są angażowane do najtrudniejszych przedsięwzięć i zarabiają adekwatnie do swych kwalifikacji, a nie mniej niż mężczyźni, a możliwości awansu dla obu płci są takie same. Zaprezentują się także firmy proponujące specyficzne produkty i usługi dedykowane kobietom. Przedsięwzięcie wsparły już autorytety i osobowości ze świata wielkiego biznesu, polityki i mediów, co ważne – kobiety i mężczyźni.

Skład Kapituły:

Iwona Basińska – od 2006 roku pełni funkcję Dyrektora Regionalnego Affidea w województwach Dolnośląskim i Lubuskim.

Anna Chmielewska – Laureatka Plebiscytu „Kobiece Twarze – Women’s Faces” w 2015 roku. Jest współwłaścicielką i dyrektorem finansowym firmy Awartech, działającej w przemyśle mechanicznych.

Prof. Alicja Chybicka – lekarz medycyny, była prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Od lat z uporem walczy o zdrowie każdego swojego pacjenta. Wielokrotnie nagradzana za swoją pracę naukową i działalność społeczną. W 2001 r. odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Kobieta Roku 2008 Twojego Stylu, laureatka Nagrody Honorowej Rzecznika Praw Dziecka a także Orderu Uśmiechu – jedynego na świecie odznaczenia nadawanego dorosłym przez dzieci. Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm VIII kadencji.

Marzena Gradecka – handlowiec, prezes ogólnopolskiej sieci Drogerii Jasmin. Wraz z mężem odratowała zabytkowy Pałac w Brzeźnie (30 km na północ od Wrocławia),w którym dzisiaj znajduje się hotel, spa oraz pole golfowe.

Lidia Geringer de Oedenberg – W 2004 r. uzyskała mandat posła do Parlamentu Europejskiego w 2009 r. i po raz kolejny w 2014 skutecznie ubiegała się o reelekcję. W latach 2009 – 2014 dwukrotnie została wybrana do Prezydium Europejskiego, jako Kwestor. Obecnie jest pierwszą wiceprzewodniczącą w Komisji Prawnej i jedyną Polką zasiadającą w Parlamencie Europejskim trzecią kadencję.

Barbara Grzegorczyk – od 2012 roku jest Prezesem Zarządu Spółki z o.o. „SANATORIA DOLNOŚLASKIE” Wcześniej od 2011 do 2012 roku zarządzała Warszawską Fabryką Platerów HEFRA S.A. w Legnicy należącej do Grupy KGHM. W latach 2004-2011 była wiceprezesem Spółki „ZAMEK KSIĄŻ w Wałbrzychu”.

Teresa Kachniarz – od 20 lat pełni funkcję Dyrektora Raiffeisen Bank Polska S.A., początkowo we Wrocławiu, obecnie zarządza makroregionem obejmującym Polskę zachodnią.

Barbara Kaśnikowska – zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Od 2008 roku na Dolnym Śląsku. Była prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” sp. z o.o., jednej z największych specjalnych stref ekonomicznych w Polsce.

Patrycja Lenkiewicz-Majewska – prawdziwą pasję  odnalazła w medycynie estetycznej, co zaowocowało otwarciem w 2015 roku Centrum Medycyny Estetycznej w Lubaniu. W swoim gabinecie realizuję koncepcję holistycznego podejścia do pacjenta, stale poszerzając swoją wiedzę zarówno w zakresie medycyny ogólnej, jak i anty-aging.

Bożena Łukasz – Od 2017 roku na stanowisku Menedżera ds. Rozwoju Sprzedaży w Prudential Polska.

Danuta Marosz – od 2002 roku dyrektor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. W 2004 otrzymała nagrodę marszałka woj. dolnośląskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, ro później wyróżniono ją Honorowym tytułem „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha” dla Teatru im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, a w 2008 roku, w X Plebiscycie Gospodarczym “Muflony 2007” – laureatka nagrody w kategorii “Osobowość Roku”.

Mateusz Mykytyszyn – w przeszłości publicysta lokalnych mediów, od 2012 prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless na Zamku Książ. Po czteroletniej emigracji w Stanach Zjednoczonych i powrocie do Polski, zajmował się głównie publicystyką telewizyjną oraz internetową. Współpracował z TV Wałbrzych, NBC i BBC. Założyciel, fundator oraz prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless zajmującej się upowszechnianiem historii Wałbrzycha i regionu, działalnością edukacyjną i kulturalną.

Martyna Pajączek – od 2011 roku jest prezesem Miedzi Legnica. Od 2012 roku przez cztery lata pracowała w Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dodatkowo w latach 2014-2016 pełniła rolę wiceprezesa Pierwszej Ligi Piłkarskiej, a 20 lipca 2016 roku została wybrana jednogłośnie przez przedstawiciel wszystkich klubów prezesem PLP. W październiku 2016 roku podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Polskiego Związku Piłki Nożnej, które odbyło się w Warszawie, głosami delegatów została wybrana do zarządu PZPN, w którym zasiadła na 4-letnią kadencję jako pierwsza kobieta w 100-letniej historii tej instytucji.

Marcin Pawęska – Pracował jako analityk biznesowy, menadżer i konsultant takich firm jak Cisco, Microsoft, Viessman, Bosh, Samsung, Panasonic i LG. Od 2009 do 2016 r.  był prezesem spółki CL Consulting i Logistyka, a od 2010 r. także wicekanclerzem w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Od 2012 roku jest prezesem Chartered Institute of Logistics and Transport CILT (UK) – Polska, prestiżowego instytutu branży TSL zrzeszającego członków na całym świecie. Od września 2017 r. sprawuje funkcję rektora MWSLiT. W czerwcu 2017 roku został mianowany profesorem w Ningbo University of Technology, Chiny.

Zbigniew Piechociński – Prezes zarządu Spółki Wadex, nieprzerwanie od roku 1990. Od 2007 wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej POPON oddział Dolnośląski. Ponadto od 2007 Prezes Zarządu Komin; od 2009 Członek Powiatowej Rady Zatrudnienia przy Urzędzie Miejskim. W 2010 roku został Przewodniczącym Rady Wojewódzkiej POPON. Jest także członkiem Rady Związku Pracodawców Dolnego Śląska

Piotr Freyberg – ukończył Wydział Handlu Zagranicznego SGPiS w Warszawie, a także zdobył tytuł doktora nauk ekonomicznych z zakresu międzynarodowych stosunków gospodarczych. Posiada ogromne doświadczenie zawodowe: w latach 1965 – 1972 w SGPiS w Warszawie jako asystent i adiunkt; w latach 1972 – 1986 w Ministerstwie Spraw Zagranicznych m.in. jako dyrektor departamentu  międzynarodowych organizacji; w latach 1986 – 1991 w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą m.in. jako Stały Przedstawiciel Polski w GATT; w latach 1992 – 2006 Dyrektor Generalny  3M Poland sp. z o.o.  filia amerykańskiej korporacji 3M – Minnessota Mining and Manufacturing; od 2007 roku Dyrektor ds. Rozwoju  w 3M Wrocław (centrum produkcyjne firmy 3M w Polsce).

Jolanta Suława – Prezes Zarządu DZT Service Sp. z o.o. Karierę zawodową rozpoczęła w Rejonowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Boguszowie-Gorcach, gdzie kierowała grupą sześćdziesięciu osób. Na pierwszym zjeździe dyrektorów, była jedyną kobietą wśród 29 mężczyzn. W 1993 roku związała się z Dolnośląskim Zakładem Termoenergetycznym, gdzie nieprzerwanie jest członkiem lub prezesem zarządu. W 2007 roku została szefową firmy DZT Service.

Wanda Ziembicka-Has – dziennikarka radiowo-telewizyjna od 40 lat. Społecznik, przez dwie kadencje samorządowiec. 40 lat temu rozpoczęła działalność społeczną –  została wówczas opiekunem społecznym i dawcą zerowej grupy krwi. Ponadto zawsze działała w kręgu spraw kultury. Od 4 kadencji jest radną Osiedla ”Plac Grunwaldzki”, gdzie wymyśliła tytuł „Honorowy Mieszkaniec Osiedla”. Z jej inicjatywy możemy teraz oglądać tablice na dawnej WFF: Wojciecha Hasa, St. Lenartowicza, Zbyszka Cybulskiego i także Skwer Cybulskiego. Działa aktywnie w ZASPIE, w którym jest w Zarządzie we Wrocławiu. Posadziła wiele drzew we Wrocławiu: Chopina, Słowackiego, Kultury, M. Curie-Skłodowskiej. WIGILIE DLA UBOGICH organizuje od 28 lat i otrzymała za to ”OPTIMUS HOMINUM” a 2 lata temu Nagrodę Prezydenta Wrocławia. Wymyśliła i prowadzi Klub Seniora na Grunwaldzie a także jest pomysłodawczynią założenia Świetlicy Środowiskowej dla dzieci ubogich przy Kościele ul. Grunwaldzka 3, którą nazwano ”Ziemba”. 15 lat prowadziła w Wołowie bale Charytatywne w Szkole przy ul. Trzebnickiej i zbierając fanty od artystów w Polsce. Wykłada komunikację społeczną i PR. Przez 2 kadencje była we Wrocławskiej Radzie Seniorów przy Prezydencie miasta. Laureatka III Plebiscytu „Kobiece Twarze – Women’s Faces”

Czwarty raz świętowaliśmy kobiecą przedsiębiorczość na Gali Plebiscytu „Kobiece Twarze – Women’s Faces”, 11 grudnia w dolnośląskim Zamku Książ.

Czy można mówić o kobiecej przedsiębiorczości? Biznes, zarządzanie oczywiście nie są wprost zależne od płci, ale od umiejętności, doświadczeń tych, którzy je realizują. Jednak nadal, a potwierdzają to statystyki i badania, nie możemy mówić o równości płci w biznesie, gospodarce czy nawet w życiu społecznym. Dlatego zorganizowałyśmy już czwarty raz Plebiscyt Kobiece Twarze.

Ma on na celu przykładami przedsiębiorczyń, dyrektorek, prezesek, managerek zachęcać do podejmowania działań, realizacji celów, które mogą wydawać się trudne do osiągnięcia, a jak okazuje się, są realne – mówi Aldona Ziółkowska-Bielewicz, inicjatorka i organizatorka Kobiecych Twarzy.

Gala, jak do tej pory, w Zamku Książ. Spotkaliśmy się w poniedziałek, 11 grudnia zaczynamy, aby poznać laureatki i laureatów Plebiscytu w kategoriach: Debiutantka, Profesjonalistka w MŚP, Profesjonalistka w Dużych Firmach, Osobowość, Firma, Produkt/usługa dla kobiet.

O tym kto otrzymał statuetkę, zdecydowała kapituła, w skład której wchodzą m.in. Barbara Kaśnikowska, prof. Alicja Chybicka, Piotr Freyberg, czy Lidia Geringer de Oedenberg oraz Danuta Marosz i Mateusz Mykytyszyn.

Uroczysty finał to także rozmowa: na temat zmieniającej się roli kobiet w kontekście społecznym, obyczajowym i kulturowym; o tym jaki kierunek rozwoju obierze kobieca aktywność i jaka jest sytuacja Polek w porównaniu z Europejkami. O tym rozmawiałyśmy z Manuelą Gretkowską, która podkreślała , że kobiety to diamenty a szczególnie te zgromadzone na finałowej Gali Plebiscytu. Gretkowska  uważa , ze w równouprawnieniu nie pora na walkę o prawa kobiet ,ale czas na współdziałanie kobiet i mężczyzn we wspólnych sprawach jak wolność i równości nie tylko w biznesie.

Nie może zabraknąć na takim wydarzeniu muzyki – najpiękniejsze pieśni neapolitańskie w wykonaniu Rafała Żurakowskiego (tenor) w akompaniamencie Wiktora Szymajdy (fortepian) – muzyków światowej sławy.

NOMINOWANI

DEBIUTANTKI NAZWA FIRMY
1. Anna Pietrzyk Pracownia Anny
2. Katarzyna Dusza FlyFitness
3. Katarzyna Roter – Więska SouvreInternationale SA -Partner Biznesowy
4. Małgorzata Dziura- Sztejberg JobConsulting
5. Agata Patynowska LabOne
6. Katarzyna Rajczakowska Kuźnia Rzeczy Kreatywnych
7. Paulina Ościak -Witek Fitness World Legnica
  OSOBOWOŚĆ
1. Alicja Młodecka Wałbrzyska Galeria Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych “Zamek Książ”
2. Marta Cilsdorf SouvreInternationale SA
3. Renata Berdowicz Polityk
4. Agnieszka Gielec RECMAN
5. Dorota Komornicka Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika
6. Dr Katarzyna Bojarska Affidea
7. Grażyna Urbańska MOPS Wałbrzych
8. Henryka Szczepanowska Społecznik
9. Iwona Dyszkiewicz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
10. Iwona Agnieszka Łebek Burmistrz Gminy Długołęka
11. Małgorzata Szubert Malarka/Artysta
12. Marta Jas-Baran Radca prawny/Pisarka
13. Natalia Gancarz Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim
14. Renata Pielaszek Coach-Psychologia
15. Teresa Ziegler Sudecki Uniwersytet III Wieku Wałbrzych
16. Wioletta Mazurek Społecznik
17. Zofia Ciepielewska Społecznik Sokołowsko
Profesjonalistka MŚP
1 Ewa Rybczyńska Centrum Reklamy Robert Rybczyński Legnica
2 Beata Tomczak DreamSun-

SALON ODNOWY BIOLOGICZNEJ -SOLARIUM BEATA TOMCZAK

3 Katarzyna Kowalczyk SouvreInternationale SA
4 Agnieszka Figielek Pasywny m2
5 Anna Wajnot Dajax BHP
6 Wiesława Pakulska Sklep Kosmetyczny Lubań
7 Dorota Komorowska SouvreInternationale SA
8 Edyta Romaniuk QBa Hurtownia Elektryczna Legnica
9 Agnieszka Hołub Pomponove
10 Ewa Rogoż IdeaPlace
11 Barbara Błaszko SouvreInternationale SA
12 Roma Szafarek Roma Szafarek

Makeup_Hair_Styleexpert

13 Zofia Gromczyk Future Sp. z o.o.
14 Elżbieta Lech-Gotthardt Lech-Gotthardt  Elżbieta

„Piwnica Staromiejska”

„Zagroda Kołodzieja”

SiloCLUB

15 Dorota Sało Fundusz Poręczeń KredytowychPowiatu Dzierżoniowskiego Sp. z o.o.
16 Elżbieta Pyrek FHU ELZAP
17 Jadwiga Falińska Nieruchomości RENTAR
18 Monika Ratkowska Maraton Kobiecości
19 Anita Grzyb BetterWay Anita i Radosław Grzyb
20 Natalia Kudela Mała Cukierenka
21 Marzena Zdolska CleverMedia
22 Regina Marciniak Powiatowa Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
23 Beata Matuszkiewicz DiversoDesign
24  Elżbieta Szumska Złoty Stok
25 Małgorzata Szumska-Dziczkowska Złoty Jar
26 Agnieszka Światły Atelier Agnieszka Światły
27 Agnieszka Zawadzka AGZA Agnieszka Zawadzka
PROFESJONALISTKI W DUŻYCH FIRMACH
1. Agata Gładysz Selena FM SA
2. Anna Redlicka BZWBK-AVIVA S.A. TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ
3. Dr Katarzyna Bojarowska Affidea
4. Dr prof. Lidia Hirnle Katedra i Klinika Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
5. Izabela Olszewska IBM Global Services Delivery Centre Polska Sp. z o.o.
6. Katarzyna Odrowska Koleje Dolnośląskie SA
7. Marzena Baraniak MKS Miedź Legnica
8. Marzena Dominiak Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Oraz

DUO-MED. Stomatologia

  PRODUKT USŁUGA KOBIECA
1. Salon ADEN Salon
2. ASEA Suplement
3. FHU ELZAP Meble
4. Kobieta w Chmurze Networking w sieci
5. Lab One Marka kosmetyczna
6. MKS Miedź Legnica- Liga Kobiet Liga Kobiet Piłki Nożnej
7. Roma Szafarek Roma Szafarek

Makeup_Hair_Styleexpert

8. DreamSun DreamSun

SALON ODNOWY BIOLOGICZNEJ -SOLARIUM BEATA TOMCZAK

9. Uzdrowisko Szczawno-Jedlina Woda
10. ESOTIQ AGZA Agnieszka Zawadzka
  Firma Przyjazna Kobietom
1 Uroczysko7Stawów Uroczysko Siedmiu Luxury Hotel
2 FHU ELZAP Fabryka Mebli
3 DoubleTree by Hilton Wrocław Hotel
4 DSA Financial Group SA Grupa Kapitałowa
5 Park Wielokulturowy Stara Kopalnia w Wałbrzychu Park Wielokulturowy Stara Kopalnia w Wałbrzychu

Kto zwyciężył? Oczywiście wszystkie nominowane i nominowani mogą czuć się zwycięzcami, jednak Kapituła postanowiła przyznać nagrody:

KATEGORIA DEBIUTANTKI

I miejsce –  Anna Pietrzyk ( pracownia Anny )

II miejsce – Małgorzata Dziura-Sztejnberg ( Job Consulting)

III miejsce – Agata Patynowska ( Lab One)

KATEGORIA Profesjonalistki W dużych firmach

I miejsce – Agata Olszewska IBM

II miejsce – Agata Gładysz SELENA

III miejsce – Dr hab. n.med. Lidia Hirnle ( Szefowa Katedry Ginekologii Kliniki Ginekologicznej we Wrocłąwiu)

KATEGORIA PROFESJONALISTKI W Małych i Średnich Przedsiębiorstwach

Miejsce I – Elżbieta Szumska ( Kopalnia Złota w Złotym Stoku)

Miejsce II – Agnieszka Figielek ( Pasywny 2m)

Miejsce III – Elżbieta Lech-Gotthardt ( Restauracja Staromiejska )

 oraz Marzena Zdolska Clever Media

KATEGORIA OSOBOWOŚĆ

Miejsce I – Zofia Ciepielewska

MIEJSCE II – Iwona Dyszkiewicz

Miejsce III – Grażyna Urbańska

KATEGORIA PRODUKT LUB USŁUGA DLA KOBIET

I MIEJSCE –  AGZA Agnieszka Zawadzka  ESOTIQ

II MIEJSCE – Networking w sieci, Kobieta w Chmurze Teresa Siarkiewicz

III MIEJSCE – MKS MIEDZ LEGNICA DRUGA LIGA KOBIET W PIŁCE NOŻNEJ

KATEGORIA FIRMA PRZYJAZNA KOBIECIE

I MIEJSCE – Uroczysko Siedmiu Stawów

II MIEJSCE – Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

III MIEJSCE – FHU Elzap

Firma „Ze znakiem jakości Kobiecych Twarzy” to Souvre International

zdjęcia:

Telewizja Świeradów bardzo dziękuje firmie “Studio PlayR” za udostępnienie materiałów do realizacji filmu z Gali.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here