Zapraszamy do Lubania

8.07 (sobota) -wakacyjne wędrowanie po Górach Izerskich W sobotę 8 lipca 2017 r. Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego “Pogranicze” organizują wspólnie dodatkowy spacer przyrodniczy po Górach Izerskich w ramach akcji “TRANSGRANICZNE SPACERY 2017”
http://luban.pl/artykul/110618/zaproszenie-wakacyjne-wedrowanie-po-gorach-izerskich

9.07. (niedziela) – w dniu 09.07.2017 r. (niedziela) w ramach obchodów „Dni Lubania” Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „Wiarus” organizuje na stawie Uniegoszcz nr 1 (za bawełnianką) otwarte zawody wędkarskie o „Puchar Burmistrza Miasta Lubań”.
Zapisy na zawody przyjmuje Krzysztof Piotrowicz w sklepie wędkarskim „Big Fish” (na osiedlu Piast) do dnia 30.06.2017 r. do godz.16.00. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zapisu.
http://luban.pl/84512-luban-zawody-wedkarskie-o-puchar-burmistrza-miasta-luban

10 lipca (poniedziałek), godz.19:00 Ratusz – Muzeum Regionalne – Miasto Lubań oraz Zgromadzenie Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty zapraszają na wykład “Święta Maria Magdalena i Jej rola we wspólnocie pierwotnego Kościoła” prof. dr. hab. Zbigniewa Kiernikowskiego, biskupa legnickiego.   Wykład zorganizowany w ramach obchodów nadania miastu Lubań patronatu św. Marii Magdaleny.
http://luban.pl/84737-luban-wyklad-swieta-maria-magdalena-i-jej-rola-we-wspolnocie-pierwotnego-kosciola

15 lipca (sobota) 08:00 Targi Kolekcjonerskie – lubański Rynek
http://luban.pl/84299-luban-targi-kolekcjonerskie

24-29 lipca (poniedziałek – sobota), godz.11:00 wakacje na filmowo dla dzieci – Bezpłatne zajęcia odbędą się w dniach 24-29 lipca br. w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu. Z uczestników zostaną wyłonieni aktorzy, operatorzy, reżyser, dźwiękowiec, scenarzyści oraz montażyści, którzy pod fachowym aktorskim i reżyserskim okiem zrealizują film. Uroczysta premiera odbędzie się 29 lipca o godz. 11.00. Warsztaty poprowadzi Maciej Wilewski znany i lubiany aktor, reżyser oraz pedagog.
http://luban.pl/84620-luban-wakacje-na-filmowo-dla-dzieci

29-30 lipca (piątek, sobota)- Festiwal Folklorystyczny FolkArt – Barwne stroje, regionalna muzyka i przysmaki, które wabią miłośników żywej tradycji. Na rynku będziemy gościć tych, dla których pasją jest muzyka, taniec i kuchnia ludowa. Do Lubania zjadą zespoły, chóry, soliści, kapele ludowe z Dolnego Śląska, aby powalczyć o Łużyckie Skrzypce. Poza sceną odbywać się będą konkursy kulinarne. Zespoły zaprezentują wyroby pierogowe, pierogopodobne, ziemniaczane, nalewki domowe oraz ciasta z owoców sezonowych. Wszystko w zgodzie z tradycją i domowymi recepturami.
http://luban.pl/84594-luban-festiwal-folklorystyczny-folkart

29 lipca (sobota), godz.12:00-przemarsz historycznej straży miejskiej Lubańska Historyczna Straż Miejska rusza w miasto. Od maja do października w ostatnią sobotę miesiąca można zobaczyć lubańskich strażników w akcji. Start o godzinie 12-tej przy Wieży Brackiej.
http://luban.pl/84505-luban-przemarsz-historycznej-strazy-miejskiej

źródło: Łużyckie Centrum Rozwoju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here