Zatrzymany za kradzież elementów z piaskowca.

Policjanci Wydziału Kryminalnego na bieżąco prowadzą rozpoznanie w kierunku kradzieży elementów z piaskowca. Okresowo w różnych terenach powiatu dochodzi do kradzieży takich elementów, najczęściej są to elementy dawnych posesji lub cmentarzy. Elementy te poddawane są przez złodziei ponownej obróbce oraz renowacji i najczęściej sprzedawane do państw zachodnich. Dlatego też problem takich kradzieży jest monitorowany przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

W dniu 27 listopada 2017 policjanci kryminalni realizując czynności operacyjne zatrzymali na terenie Chojnowa – 34 letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież 10 sztuk słupków ogrodzeniowych z piaskowca. Kradzieży dokonano na terenie Bełczyny, a wartość strat to około 1200 zł. Część mienia odzyskano.

Zdjęcie użytkownika Policja Lwówek Śląski.

Policjanci w dalszym ciągu apelują do mieszkańców, aby w przypadku zauważenia osób zainteresowanych zakupem starych elementów z piaskowca lub nadmiernie oglądających takowe elementy o natychmiastowe poinformowanie policji na numer 112 lub bezpośrednio do naczelnika wydziału kryminalnego tel. 606 851 783.

©mk – Mateusz Królak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here