Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Świetlica Środowiskowa „UL”, Rewir Dzielnicowy Policji w Świeradowie-Zdroju serdecznie dziękują za pomoc w organizacji 26.08.2017r. VII Festynu integracyjno-profilaktycznego pt. „Postaw na Rodzinę i Bezpiecznie z Odblaskiem Wędruj do Szkoły”. Dzięki zaangażowaniu Sebastiana Łozińskiego, Mirosława Kijewskiego,  Radosława Mularczyka, Janiny Dering, Justyny Wądołowskiej, Lubomirowi Leszczyńskiemu odbył się profesjonalnie przygotowany “Bieg po Zdrowie. Tomasz Mitkiewicz, Bartosz Kijewski, Bogusława Franckiewicz, Anna Żołnierek, Elżbieta Mitkiewicz prowadzili, cieszący się niekończącym zainteresowaniem, Rowerowy Tor Przeszkód. Izabela Salawa, w ramach Program Edukacyjnego RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ prowadziła kącik medyczny w którym można było poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Pani Danuta Wiatr w myśl hasła “PRZYRODA UCZY NAJPIĘKNIEJ” edukowała uczestników z zakresu ekologii, przyrody, a łamigłówki, puzzle, zagadki, liczne eksponaty z cietrzewiem na czele cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Pani Barbara Krakowska zachęcała do udziału w konkursie plastyczny, którego tematyka związana była z bezpieczną droga do szkoły. Lucyna Smaroń organizowała pokazy wielkich baniek mydlanych, malowała twarze i prowadziła stanowisko twórczego wykorzystanie dłoni w zabawach plastycznych z zastosowaniem masy solnej. Sebastian i Katarzyna Łozińscy przygotowali sprawnościowy tor przeszkód. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu omawiali zagadnienia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem w domu, podczas zabawy na podwórku czy w kontakcie z osobami obcymi. Policjanci przypominali o konieczności i zaletach noszenia elementów odblaskowych, bezpiecznego wędrowania do i ze szkoły oraz zapraszali do obejrzenia wozu policyjnego. Julia Skoczylas i Kamila Zglińska przygotowały dla najmłodszych plac zabaw z mięciutkimi zabawkami.
Inne atrakcje przygotowane przez organizatorów to: dmuchańce, animacje “Bezpiecznie w Smerfowej Wiosce” i przedstawienie pt. “Miś jest grzeczny i bezpieczny” przygotowany przez Teatr Maska z Krakowa. 
Organizatorzy dziękują Aquapark Interferie Sport Hotel Świeradów Zdrój za ufundowanie wejściówek na basen dla miłośników biegów, Tomaszowi Mitkiewiczowi za nagrody do zwycięzców zawodów rowerowych, Mateuszowi Podkomorzemu, Rafałowi Matelskiemu, Kamilowi Brzostowskiemu za obsługę sprzętu nagłaśniającego, Katarzynie Luto Przybylskiej za pomoc i pyszne ciasto, Stanisławowi Fierkowiczowi za logistykę i czuwanie nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem Festynu, Joannie Skoczylas i Sylwii Sokolak za smaczne kiełbaski z grilla i dbanie o puste brzuszki uczestników, Nadleśnictwu Świeradów za puzzle edukacyjne, Uczestnikom i ich Rodzicom oraz Opiekunom za aktywny udział w naszej Imprezie edukacyjnej utrwalającej zasady bezpieczeństwa i promującej aktywne spędzanie wolnego czasu z dala od nałogów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here