Dnia 18.02.2024 roku odbyła się konferencja prasowa zwołana przez Karola Wilka, kandydata na Burmistrza Gminy i Miasta Mirsk z ramienia komitetu Odnowa. Na konferencjie przybyli przedstawiciele fundacji Ditero oraz liczna grupa mieszkańców, która sprzeciwia się likwidacji placówki, jednak przedstawiciele samorządu jaki i fundacji Ditero zapewniają, że nie jest to likwidacja a jedynie przekształcenie szkoły na niepubliczną o czym zapewniają, że takie są procedury to jednak nie daje wiary mieszkańcom Giebułtowa co było słychać, że podobny los przydażył sie całkiem niedawno ze szkołą w Krobicy. Jak zapewnia Burmistrz Miasta i Gminy Andrzej Jasiński odbudowa szkoły w Krobicy jest nieopłacalna iż stan techniczny placówki jest w stanie agonalnym, szkoła w Gibułtowie jest w dużo lepszym stanie technicznym jednak wymaga też pewnego rodzaju remontów. 

Mieszkańcy zadają pytanie Burmistrzowi dlaczego przez 12 lat nie było pieniędzy na wybudowanie chodnika a negle znalazły się pieniądze nie tylko na chodniki ale i na panele fotowoltaiczne i pompę ciepła? na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedż w pełnyn reportażu z tego dnia, który znajduje się poniżej.

Jaki los czeka Szkołe Podstawową w Giebułtowie? – będziemy przyglądać się tej sprawie.

Reportaz jest w całości i zawiera cały przebieg ze spotkania przy szkole w Giebułtowie.

Produkcja: Telewizja Świeradów-Zdrój

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo krzywdząca jest opinia pań z fundacji na temat dostosowań dla uczniów w spektrum w innych szkołach. Uczeń w spektrum ma dodatkowego nauczyciela współorganizującego kształcenie specjalne. I panie dobrze o tym wiedzą. Zatem wypowiedź ze tylko w ich szkole prowadzonej przez fundacja dzieci będą miały dostosowania jest bardzo krzywdzące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here