W dniu 16.02.2024 r. KS Samuraj Lubań Sekcję Karate Świeradów Zdrój odwiedził były trzykrotny Mistrz Świata w Boksie Zawodowym Tomasz Adamek ps. “Góral”. Mistrz przybył na zaproszenie trenerów Jacka Jaworskiego i Stanisława Urbańczyk, w ramach cyklu “Spotkanie z Mistrzem” gdzie spotkał się z kadrą trenerską i karatekami, jak też bokserami z Sekcji Boksu i Kick Boxingu z Lubania. Tomasz Adamek opowiedział o sobie, o swoich dalszych planach, o przyszłej walce z Mamedem Khalidov, która odbędize się w dniu 24.02.2024 r. W Gliwicach, w Polsce, do której przygotowuje się właśnie w Świeradowie Zdroju. Z sympatią udzielał odpowiedzi na pytania zawodników, zademonstrował kilka technik bokserskich, wykonując je wspólnie z trenerami i zawodnikami, nie odmawiając wspólnych zdjęć.
Na pytanie jednego z zawodników jak osiągnąć sukce, odpowiedział “Najważniejsza jest praca, ciężka praca na treningach, bo bez tego nie ma efektów i każdy ma szanse na sukces”. Takie przesłanie podsumówujące skierował do uczestników spotkania, młodych zawodników, którzy wpatrywali się w niego, bo widzieli sportowaca wielkiego formatu.

Serdecznie dziękujemy Mistrzowi za przyjęte zaproszenie, za obecność, wspólny trening i licznie rozdane autografy, których nie było końca… Wszyscy byliśmy pod jego wielkim wrażeniem.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy na treningi Karate, Boksu i Kick Boxingu do sal treningowych KS Samuraj w Lubaniu, Świeradowie Zdroju i w Nowogrodźcu. Więcej na www.samuraj-luban.pl

Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Miejskiego Zespołu Szkół w Świeradowie Zdroju, gdzie na co dzień sekcja prowadzi zajęcia oraz Pana Burmistrza Świeradowa Zdroju Rolanda Marciniak za bardzo dobrą współpracę i opiekę.

Wspierają Nas:
Gmina Świeradów Zdrój, Gmina miejska Lubań, Gmina Nowogrodziec, Gmina Sulików, MSiT, Dolnośląski Urząd Marszałkowski, Firma sportano.pl, Firma Sogaris, ZGIUK Lubań, Firma Krystian Góra Wszechsmak – Nowogrodziec, Stempel-Druk Andrzej Wrześniewski Lubań, IES Polska, Dan Sport Wrocław, Logotextil Adrian Kaniuch Lubań, serwis-maydai.pl i inni.

Wsparcie Medialne:
TVP 3, e-luban, Ziemia Lubańska, Notatnik Świeradowski, 24swieradow.pl, Telewizja Świeradów-Zdrój

 


fot. Jacek Jaworski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here