MON informuje:

Biało – Czerwona łączy nas wszystkich. Zawieśmy Biało – Czerwoną i podziękujmy służbom, które dbają o bezpieczeństwo Polaków – podkreśla Mariusz Błaszczak, minister obrony Narodowej.

Z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi RP Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało spot filmowy pt. „Zawieś Biało-Czerwoną i podziękuj służbom, które dbają o bezpieczeństwo Polaków”. Spot przypomina o codziennych działaniach żołnierzy różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP oraz przedstawicieli służb medycznych i Policji, którzy każdego dnia z Biało-Czerwoną na ramieniu pomagają Polakom podczas epidemii koronawirusa.

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek dla symbolu Polski, jakim jest flaga, propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Biało – Czerwona pomogła Polakom przetrwać czasy rozbiorów i podtrzymywała ducha walki o Niepodległą. Flaga RP jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas uroczystych wydarzeń, w dniach żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków. Biel i czerwień jest z nami w chwilach radości, wzruszeń i dumy. W ten sposób wyrażamy nasze uczucia – zachęca minister Błaszczak.

Pamiętajmy, aby nasze narodowe symbole szanować każdego dnia.

ipa/

źródło: MON

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here