Dziś doszło do zaskakującej sytuacji. Inne dane na temat zakażonych koronawirusem podaje PSSE w Lubaniu inne burmistrz miasta Arkadiusz Słowiński. Według tego ostatniego na terenie powiatu mamy już sześć potwierdzonych porzypadków zakażenia Sars-coV-2.

Od wczoraj docierają do redakcji informacje jakoby liczba zakażonych Sars-coV-2 była większa niż jest to nam podawane. Jako redakcja trzymamy się informacji oficjalnych, otrzymywanych od Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lubaniu – instytucji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo epidemilogiczne w powiecie.

Dziś doszło do zaskakującej sytuacji inne dane otrzymaliśmy od PSSE w Lubaniu, inne natomiast upublicznił burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński. Co gorsza informacje podane przez burmistrza pokrywają się z tym o czym słyszymy od wczoraj, a czego nie potwierdzono w oficjalnych komunikatach.

Dziś o godzinie 9:30 PSSE w Lubaniu informowało, zaznaczając że wciąż czeka na wyniki, które miały być już wczoraj:

W dalszym ciągu w izolacji domowej mamy trzy osoby, czyli te przebadane z wynikiem dodatnim. Kwarantanna rządowa tak jak wczoraj 72 osoby. Kwarantanna PPIS 85 i pod nadzorem epidemiologicznym 156 osób.

10 minut wcześniej burmistrz Lubania na Facebookowym fanpage swojego klubu podał informacje, które znacznie odbiegają od powyższych.

4 przypadki w Leśnej, 1 przypadek w Świeradowie Zdrój, 1 przypadek w Siekierczynie. To bilans potwierdzonych zarażeń koronawirusem w powiecie lubańskim. W Lubaniu kwarantannę przechodzi 55 osób (brak stwierdzonych zakażeń), w powiecie 181. Jak widać z powyższego liczba osób objętych kwarantanną i liczba zakażeń rośnie. Ponawiamy apel o rozsądek i rozwagę. Jeżeli nie musisz – zostań w domu.

O to dlaczego otrzymaliśmy różne dane zapytaliśmy obie strony.

Absolutnie nic na ten temat nie wiemy, my podajemy rzetelne informacje z danych, które posiadamy w PSSE w Lubaniu. W tej chwili mamy informacje o trzech osobach z wynikiem dodatnim. – usłyszeliśmy w PSSE w Lubaniu.

O to skąd posiada swoje dane zapytaliśmy Arkadiusza Słowińskiego.

Moje informacje pochodzą z, że tak to ujmę, z „pierwszej linii frontu” i dotychczas zawsze się sprawdzały. Zobaczymy czy za jakiś czas sanepid nie potwierdzi, że jest trochę inaczej. Wiem, że jest ta rozbieżność pomiędzy tymi danymi a podawanymi przez PSSE, obym się mylił, ale generalnie dotychczas te wiadomości się potwierdzały. Życzyłbym sobie żeby te informacje się nie potwierdziły i jeżeli tak się stanie oczywiście przeproszę.

W zaistniałej sytuacji pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji, jednak niepokojąca jest myśl, że ktoś dawkuje informacje, które są tak istotne dla bezpieczeństwa ludności. Jakie są fakty zapewne dowiemy się wkrótce.

źródło: eLuban.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here