To bieg górski, ale dla każdego! Zalety naszych tras, dzięki którym Jakuszyce są wśród znakomitych miejsc do uprawiania narciarstwa biegowego, doskonale sprawdzają się podczas biegania na nogach i jazdy na rowerze. Także dlatego warto wziąć udział w ostatni weekend sierpnia w Letnim Biegu Piastów!

 

Zalety tras to łagodne, pofalowane profile, na których w biegu może utrzymać się (bez przechodzenia do marszu) biegacz-amator na średnim poziomie umiejętności. Mocną stroną tras LBP są przepiękne widoki na najładniejsze miejsca Gór Izerskich i Karkonoszy i urozmaicona nawierzchnia: od ziemi, trawy, kamieni, drewnianych kładek i korzeni po asfalt.
Jednego możecie być pewni: na naszych trasach w Waszym biegu ciągle coś się będzie działo, na pewno nie będzie nudno! Docenili to uczestnicy ubiegłorocznej edycji, których głosami LBP zajął czwarte miejsce (na ponad 200 biegów górskich) w rankingu portalu www.biegigorskie.pl.  Tę wysoką ocenę traktujemy jako zobowiązanie, by w tym roku poziom organizacyjny był jeszcze wyższy.
Pod względem trudności Letni Bieg Piastów należy do łatwych górskich. Nie ma wspinaczek po stromych podejściach czy brnięcia w grząskim błocie. To zawody do biegania, a nie maszerowania. To zdecydowanie bieg, a nie rajd przygodowy.
Dystanse: 11.5 km, 22 km i 50 km plus rekreacyjny marsz nordic walking na 10 km. Biegi mają swoje nazwy i tu wprowadzamy pewną zmianę. Ponieważ najkrótszy ma ponad 11 km, nie będzie już Jakuszycką Dziesiątką, ale Jakuszycką Jedenastką. 22 km to Jakuszycki Półmaraton, a danie główne – pięćdziesiątka – Jakuszycki Ultramaraton.
Trasy pozostawiamy takie, jak w 2016, gdy zebrały bardzo pochlebne opinie uczestników. Na pewno będzie też – co ważne szczególnie dla ultrasów – wiele punktów żywienionych, obsługiwanych przez wspaniałych wolontariuszy.
Wzbogacimy program dodatkowy i świadczenia – będzie expo, panele dyskusyjne, koszulki techniczne w pakiecie startowym.
Przygotowujemy program rekreacyjny dla dzieci, marsz nordic walking i inne atrakcje, o których będziemy informować na stronie i profilu Letniego Biegu Piastów na facebooku. Generalnie zależy nam na tym, by Letni Bieg Piastów był wydarzeniem dla wszystkich – od rodzin z małymi dziećmi po doświadczonych, wymagających ultramaratończyków.

 

Jeśli ktoś chce przekonać się wcześniej, że warto wybrać się na LBP, 6 maja niech weźmie udział w rekonesansie trasy Jakuszyckiej Jedenastki, a 3 czerwca w podobnym wypróbowaniu szlaku, na którym wytyczyliśmy przebieg Jakuszyckiego Półmaratonu. Udział w rekonesansach jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenia.
Regulamin i inne informacje, w tym mapy i miejsce zgłaszania się na wszystkie dystanse, znajdziecie w zakładce Letni Bieg Piastów.

 

info: Bieg Piastów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here