Zatrzymany 39 latek kierował pojazdem mimo, iż był kompletnie pijany. Jak się okazało nie powinien w ogóle siadać za kierowcę auta. Policjanci z Gryfowa Śląskiego w ten sposób wyeliminowali kolejne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.

W dniu wczorajszym późnym wieczorem policjanci Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej w Mirsku samochód osobowy Volvo. Mimo sygnałów do zatrzymania kierowca przyspieszył i postanowił uciekać.

Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, i rozpoczęli pościg za uciekającym pojazdem. Po kilkuminutowym pościgu udało się zatrzymać kierującego.

Jak się okazało 39 letni kierowca był kompletnie pijany, wydmuchując 2,7 promila oraz po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Z uwagi na popełnienie kilku przestępstw sprawca odpowie za swoje czyny przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Warto przypomnieć, że kierowaniem pojazdem pomimo zakazu ma obecnie podwyższoną karę oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo zagrożone także karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

asp.szt. Mateusz Królak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here