W 2019 roku fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka otrzymała od PiS ponad pół miliona złotych. Dla porównania, w 2018 roku partia rządząca wsparła dyrektora Radia Maryja ponad trzykrotnie mniejszą sumą.

 

Fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka otrzymała ponad pół miliona złotych od PiS
 

Fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka otrzymała ponad pół miliona złotych od PiS (Getty Images)

 

Wykaz wpłat dokonanych przez partię Jarosława Kaczyńskiego na rzecz fundacji ojca Tadeusza Rydzyka opublikowano w sprawozdaniu finansowym PiS. Wynika z niego, że w ubiegłym roku na konto należącej do popularnego redemptorysty instytucji wpłynęło 515 tys. zł – podaje portal interia.pl.

O wiele niższa była natomiast suma wpłat, jaką kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości wsparło fundację Rydzyka w 2018 roku. Wtedy przelano “zaledwie” 147 tys. zł.

Przelewy na konto fundacji Lux Veritatis odbywają się regularnie – miesięcznie PiS transferuje ok. 36.9 tys. zł. Niekiedy zdaża się jednak, że partia prezesa Kaczyńskiego wspiera ojca Rydzka kilkukrotnie. Było tak np. w kwietniu 2019 roku, kiedy dokonano aż trzech przelewów. Suma wpłat wyniosła wówczas 109.1 tys. zł.

PiS wspiera ojca Tadeusza Rydzyka mimo krytyki z jego strony

Choć na konto fundacji Lux Veritatis regularnie wpływają pieniądze przelewane przez PiS, to ojciec Tadeusz Rydzyk niejednokrotnie krytykuje działania partii Jarosława Kaczyńskiego.

– Dla mnie, dla mojej wiary, było to nie do przyjęcia, że zamykali kościoły, a sklepów nie zamykali. Pierwszy jest Pan Bóg. Nie dajmy się i wracajmy jak najszybciej do kościołów – mówił w maju duchowny, odnosząc się do wprowadzonych przez rząd obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Jeszcze w 2019 roku Rydzyk stwierdził też, że “dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra”. – Jaka ta to dobra zmiana? Dobrze, że jest 500 plus i inne rzeczy, ale ważny jest duch narodu – przekonywał Rydzyk na Jasnej Górze.

wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here