Odpowiednie nawodnienie organizmu jest koniecznie dla jego poprawnego funkcjonowania. Zastanawiasz się, czy pijesz dostatecznie dużo wody? Odpowiedź da ci twoja skóra.

Brytyjski NHS (National Health Service) zaleca picie co najmniej 6 szklanek wody dziennie. Niedobór wody może powodować nie tylko zmęczenie i problemy z koncentracją, ale też zmniejsza elastyczność naszej skóry. Właśnie ten szczegół może być pomocny w samodzielnym sprawdzaniu kondycji naszego organizmu.

Jak podaje National Library of Medicine, możemy w prosty sposób sprawdzić, czy nasz organizm jest dostatecznie nawodniony. Wystarczy uszczypnąć skórę z wierzchu dłoni i przytrzymać przez kilka sekund. Jeśli skóra, po wypuszczeniu z palców, szybko wraca do swojego kształtu, jesteś nawodniony. Jeśli trwa to dłużej, twojemu organizmowi przydałaby się kolejna szklanka z wodą.

Odwodniona, sucha skóra traci swoją sprężystość. Jeśli czujesz nieprzyjemne napięcie skóry, zadbaj o nawodnienie i nawilżenie jej. Pamiętaj, że najlepsza dla twojego organizmu będzie niegazowana woda bez dodatku cukru.

źródło: wp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here