Zatrzymani za włamanie do domu – ujawniona złodziejska dziupla.

Policjanci z Gryfowa i Mirska wspierani przez policjantów wydziału kryminalnego z Lwówka Śląskiego przeprowadzili szeroko zakrojone działania związane ze zwalczaniem przestępczości dotyczącej kradzieży i włamań na terenie powiatu lwóweckiego.

W wyniku pracy operacyjnej policjanci dotarli do informacji, iż w miejscowości Janice koło Lubomierza został okradziony dom. Po skontaktowaniu się z właścicielką która przebywała we Francji i przybyła na miejsce okazało się, że sprawcy wyłamując drzwi wejściowe dostali się do środka skąd skradli sprzęt AGD, RTV, elektronarzędzia i wiele innych rzeczy na kwotę ponad 70 000 zł.

Policjanci prowadząc dalej swoje działania dotarli do 38 letniego mieszkańca Świeradowa Zdroju u którego w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych ujawnili mnóstwo rzeczy pochodzących z włamań i kradzieży na terenie powiatu lwóweckiego i okolicznych powiatach. W trakcie dokładnego przeszukania posesji zatrzymanego, policjanci wykopali także skrzynie w której sprawca ukrywał 116 sztuk amunicji.

Jednocześnie druga grupa policjantów w tym samym czasie dokonała zatrzymania na terenie Jeleniej Góry 39 letniego mieszkańca Jeleniej Góry i 24 letnią mieszkankę Mirska którzy podejrzewani są o włamanie i kradzież do domu właśnie w Janicach.

Wszystkie osoby zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie sprawa pod nadzorem prokuratora rejonowego z Lwówka Śląskiego zostanie przekazana do Sądu Rejonowego.

Jednocześnie z uwagi na ujawnienie dużej ilości elektronarzędzi prosimy o przeglądniecie zdjęć i w przypadku rozpoznania rzeczy która została Państwu skradziona (powiaty lwówecki, lubański, jeleniogórski) o kontakt z Komendantem Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim podkom. Wojciechem Czafurskim numer telefonu 792 297 478.

Jednocześnie apelujemy o zabezpieczanie swojego mienia poprzez montaż systemów alarmowych i monitoringu.

/mk

info: Policja Lwówek Śląski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here