W ręce lubańskich policjantów trafił 38- letni mężczyzna podejrzany o kradzieże m.in. kosmetyków, elektronarzędzi, zestawów kuchennych, wag, kapsułek do zmywarek z drogerii oraz sklepów na terenie Świeradowa Zdrój , Węglińca i Jeleniej Góry. Skradzione mienie sprzedawał w lombardach, oszukując ich właścicieli co do pochodzenia towaru. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i oszustwa. Kara może być sroga, gdyż czynów tych dokonywał w warunkach recydywy.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali mieszkańca gminy Leśna, który początkiem miesiąca marca br. dokonał kradzieży kosmetyków  w jednej z drogerii na terenie Świeradowa Zdrój. Łupem złodzieja padły kosmetyki, szczoteczki elektryczne, powerbank o łącznej wartości ponad 1500 zł. Jak ustalili kryminalni skradzione rzeczy sprzedawane były w lombardach na terenie Lubania.
W toku prowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli umowy kupna- sprzedaży przedmiotów sprzedanych przez sprawcę oraz zabezpieczyli towar. Tym razem były to m.in.  tabletki do zmywarek, słuchawki bezprzewodowe, szlifierka samochodowa, maszynki do golenia, zestawy sztućców. Towar ten został skradziony ze sklepów w Świeradowie Zdroju, Węglińcu oraz Jeleniej Górze.

 


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali sprawcę kradzieży  w poniedziałek (29.03.br) na terenie gminy Leśna.  38- latek usłyszał już zarzuty kradzieży. Odpowie również za oszustwo, którego dopuścił się sprzedając skradziony towar do lombardu. Tym razem działał w warunkach recydywy i grozi mu kara do 12 lat więzienia.

 

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here