Google wydało sporą aktualizację bezpieczeństwa dla przeglądarki Chrome. Nowa wersja naprawia aż trzy błędy w zabezpieczeniach, w tym lukę zero-day CVE-2020-6418. Google zareagowało dosyć szybko, bo zagrożenie wykryto 18 lutego.

Luka CVE-2020-6418 została naprawiona w Chrome 80.3987.122. Aktualizacja jest obecnie wdrażana u wszystkich użytkowników systemów Windows, Mac oraz Linux. Nie wiadomo natomiast, kiedy pojawi się poprawka dla wersji mobilnych.   

Załatana luka prowadzi do problemów z obsługą typów danych w JavaScript. Wykorzystana w odpowiedni sposób może pozwolić atakującemu na uruchomienie dowolnego kodu w aplikacji. Google zaznacza, że dotychczas luka była trzymana w tajemnicy, ale w poprzednich wersjach przeglądarki wciąż istnieje. Chrome’a należy jednak tak czy inaczej zaktualizować.

Luka CVE-2020-6418 w przeglądarce Chrome została wykryta przez Clementa Lecigne, należącego do zespołu Google Threat Analysis Group. To oddział analityków bezpieczeństwa firmy, zajmujący się poszukiwaniem tego typu zagrożeń.

Jak aktualizować Google Chrome?

Aktualizację Google Chrome możemy przeprowadzić bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Aby to zrobić, rozwijamy “Dostosowywanie i kontrolowanie Google Chrome”, czyli trzy kropki umieszczone w prawej, górnej części ekranu tuż pod przyciskiem “Zamknij”.

Następnie w rozwiniętym menu wybieramy opcję “Ustawienia”. Dalej po lewej stronie ekranu powinniśmy szukać “Chrome – informacje”. W tym miejscu możemy sprawdzić wersję przeglądarki, a także ją aktualizować.

źródło: wp.pl

image


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here