Trwają ostatnie uzgodnienia w sprawie realizacji projektu „Rowerem wokół Gór Izerskich. Projekt otrzymał dofinansowanie. Podpisanie umów ma nastąpić jeszcze w tym roku. To znakomita informacja dla miłośników dwóch kółek.

Projekt “Rowerem wokół Gór Izreskich” został zatwierdzony na ostatnim posiedzeniu Komitetu Monitorującego, 15.03.br. Partnerem wiodącym jest Euroregion Nisa (CZ) w Libercu. Po stronie polskiej i czeskiej do projektu przystąpiło 20 podmiotów.

Celem projektu jest stworzenie i promowanie produktu marketingowego: pętla rowerowa wokół Gór Izerskich o długości całkowitej 220,3 km łącząca obszary, obiekty dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego po obu stronach granicy – wyjaśnia Tomasz Śliwa Kierownik Programów Polsko-Czeskich w Euroregionie Nysa.

Koordynatorem projektu po stronie polskiej jest Powiat Lubański – Projekt jest realizowany. Teraz spotykamy się w celu koordynacji działań – tłumaczy Wicestarosta Lubański Wojciech Zembik, który dodaje, iż podpisanie umów powinno nastąpić jeszcze w tym roku, a cały projekt powinien zostać zakończony do końca marca 2021 roku.

Wartość tego polsko – czeskiego projektu opiewa na ponad 3,4 miliona Euro, z czego kwota dofinansowania UE wyniesie ponad 2,9 mln €.

Po stronie Polskiej projekt będzie realizowany na terenie powiatów: zgorzeleckiego (gminy: Bogatynia, Zawidów, Sulików), lubańskiego (gminy: Olszyna i Siekierczyn) i lwóweckiego (gminy: Mirsk i Gryfów Śląski).

źródło: lwowecki.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here