Świeradów-Zdrój to jedno z najpiękniejszych dolnośląskich miast uzdrowiskowych, które położone jest w malowniczych Górach Izerskich, w Sudetach Zachodnich. Pełno tu ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, zobaczyć i podziwiać. Dowiedz, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Świeradowie-Zdroju.

Sportowy raj
Położony w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego Świeradów-Zdrój znajduje się na styku trzech granic: Polski, Niemiec i Czech. Zimą zmienia się w istny raj dla amatorów białego szaleństwa. To właśnie tu działa ośrodek narciarski z najnowocześniejszą w Polsce ośmioosobową koleją gondolową oraz jedynymi w kraju apartamentami położonymi na wysokości ponad 1000 metrów. Trasa narciarska SKI & SUN Świeradów Zdrój ma długość 2,5 km. Posiada dwa wyciągi orczykowe do nauki dla najmłodszych, oraz stok przystosowany do jazdy wieczornej.

Ze szlaków narciarskich można przenieść się na te rowerowe. To właśnie w Świeradowie-Zdroju powstały pierwsze w Polsce profesjonalne single-tracki, czyli ścieżki poprowadzone po terenach górskich w bardzo naturalny sposób. Trasy dostępne są dla każdego i przyciągają wielbicieli dwóch kółek z całego kraju. 

Poznaj kulturę regionu
Zbudowana z modrzewia wieża widokowa znajduje się blisko granicy czeskiej, na Czerniawskiej Kopie. Położona jest na wysokości 776 m, dzięki czemu widać z niej pogórze nie tylko od strony polskiej, ale także czeskiej. Z kolei znajdująca się w pobliżu miasta ścieżka edukacyjna pozwala zgłębić historię Świeradowa-Zdroju i okolic. Posiada 13 stacji, które pokazują najciekawsze miejsca Świeradowa, takie jak Park Ciemnego Nieba, czy mini domek przysłupowy.

Odwiedzając Świeradów-Zdrój obowiązkowym przystankiem jest Stacja Kultury z makietą kolei. Model robi na odwiedzających niemałe wrażenie dzięki 200 figurkom przedstawiającym ludzi i zwierzęta oraz 500 miniaturowym drzewom i krzewom.

Kolejną stacją, na której powinni zatrzymać się zwiedzający jest Stacja Wolimierz. Przestrzeń pełni rolę miejsca spotkań, festiwali, koncertów. Stacja jest również bazą Teatru Klinika Lalek – wiejskiego, wędrownego teatru lalkowego.

Ogromnym zainteresowaniem turystów cieszy się także Zamek Czocha, który oprócz dziennych atrakcji oferuje też nocne zwiedzanie.

W najbliższy weekend dobry nastrój w Świeradowie zapewni nasze festiwalowe miasteczko Projektu Zima. 

RELACJA DZIEŃ DOBRY TVN -kliknij

źródło: TVN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here