Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego podróżni mogą spodziewać się niewielkich modyfikacji, które w większości wynikają ze zmian godzin przyjazdów i odjazdów pociągów dalekobieżnych na stacjach węzłowych. Do kursowania wrócą pociągi wrocławskiej linii miejskiej (Wrocław Wojnów – Wrocław Nadodrze/Wrocław Główny), zaś pociąg linii D1 odjeżdżający z Wrocławia o 15:15 zostanie w piątki wydłużony z Legnicy do Bolesławca.

Największych modyfikacji powinni spodziewać się pasażerowie linii D6 z Jeleniej Góry do Wrocławia. Godziny odjazdów pociągów mogą ulegać zmianom i będą uzależnione od dostępności poszczególnych fragmentów linii kolejowej, na której zaplanowano prace torowe. Koleje Dolnośląskie informują podróżnych, aby za każdym razem dokładnie sprawdzali rozkłady jazdy. Pasażerowie dojeżdżający do szkoły czy pracy nie będą mieć jednak problemów z dotarciem na miejsce, ponieważ dzięki porozumieniu z zarządcą infrastruktury PKP PLK S.A. pociągi linii D6 kursujące około godziny 5,6 i 7 odjadą bez zmian

W trakcie robót na liniach jednotorowych pociągi zostaną zastąpione autobusami komunikacji zastępczej:

– na linii D5, na odcinku Kłodzko – Międzylesie, do 22 września;

– na linii D6, na odcinku Jelenia Góra – Szklarska Poręba, od 4 do 8 września;

– na linii D19, na odcinku Lubań Śląski – Zgorzelec, od 11 do 15 września;

– na linii D21, na odcinku Szklarska Poręba – Tanvald, od 4 do 19 września.

Autobusy zastępcze z powodu złego stanu nawierzchni kolejowej nadal kursować będą także na linii D12 Jelenia Góra – Lwówek Śląski. Podobnie jak przed wakacjami, funkcjonować będą dwie pary połączeń kursujące wyłącznie w soboty i niedziele.

Pozostałe zmiany:

Linia D21 (Szklarska Poręba Górna – Harrachov – Tanvald – Liberec
– z końcem lata zakończone zostanie kursowanie wieczornej pary pociągów (przyjazd i odjazd ze Szklarskiej Poręby o godzinie 20), zmniejszona zostanie także liczba połączeń w dni robocze

– zakończone zostanie kursowanie letnich połączeń weekendowych: na linii D25 – z Żar do Forst Lausitz, a na linii D26 – z Jeleniej Góry do Trutnova.

źródło: 24jgora.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here