Rekordy frekwencji, pierwsze od ośmiu lat zwycięstwo Polaka na głównym dystansie, fascynujący pojedynek z udziałem Justyny Kowalczyk w biegu na 25 km oraz wspaniała postawa tysięcy zawodników z 30 krajów świata – taki był 44 Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego.

Pogoda dopisała i śniegu było pod dostatkiem, choć gdyby było go nieco więcej, trasa głównego biegu nie byłaby skrócona z 50 do 42 km. Najważniejsze, że stale możemy liczyć na Was! Zawodników było najwięcej w 44-letniej historii Biegu Piastów – z 7 tysięcy zgłoszonych, na zawody przyjechało, wystartowało i dobiegło do mety prawie sześć tysięcy. Na czterech z siedmiu dystansów padły rekordy frekwencji. Ten najbardziej wartościowy na głównym, który wynosił 42 km: tysiąc sześćset dziewiętnaście osób. Poprzedni został ustanowiony w 2009 roku, tuż po wejściu Biegu Piastów do prestiżowego, globalnego cyklu biegów narciarskich Worldloppet. Był o 27 osób niższy.

Bieg na 25 km był z kolei największym biegiem narciarskim w historii Polski – jeszcze nigdy w żadnym nie pobiegło tak dużo zawodników: aż 1725. W tym 444 panie.

Organizacja 44 Biegu Piastów była dla nas ogromnym wyzwaniem. Nie mamy do dyspozycji Polany Jakuszyckiej, na której trwa budowa nowego ośrodka. Miejsca na wszystko było znacznie mniej. Dziękujemy Wam za wyrozumiałość. W ogóle bardzo dziękujemy za różnego rodzaju wsparcie, jakie otrzymujemy od wielu z Was. Wierzcie nam: zarządzanie ośrodkiem sportowym specjalizującym się w nartach biegowych, jak i organizacja wielkiego wydarzenia sportowego i szeregu mniejszych, mając za siedzibę mały kontener na parkingu, nie jest sprawą łatwą. Na szczęście nasz zespół jest bardzo zgrany i odporny za różne niewygody, a przede wszystkim kieruje nami pasja i duch Polany Jakuszyckiej oraz Biegu Piastów. Duch, czy jak kto woli dobra energia, pełna ambicji i życzliwości, stworzona przez lata przez Was – wszystkich Piastów, z Julianem Gozdowskim na czele. Cieszymy się, że tej dobrej energii ciągle tak dużo od Was otrzymujemy!

Dziękujemy za Waszą wspaniałą walkę na trasach, wszystkie rozmowy, uśmiechy, uściski dłoni i przybite piątki. Bieg Piastów to przecież znacznie więcej niż bieg. To spotkanie przyjaciół.

Dziękujemy też za uwagi krytyczne i propozycje poprawy niektórych elementów organizacji Biegu Piastów. Zbieramy je, będziemy analizować, wyciągać wnioski i w miarę możliwości wprowadzać w życie.

I jeszcze ważne słowa od naszej dyrektor zarządzającej Kai Sznajdrowicz-Kręcichwost: – Bardzo dziękuję za ogromną pomoc i zaangażowanie oraz serce wolontariuszom, sponsorom, partnerom i niezawodnym pracownikom Stowarzyszenia Bieg Piastów. Dzięki Wam Bieg Piastów pisze kolejne rozdziały swojej wspaniałej historii!

Team Bieg Piastów

44 Bieg Piastów – podsumowanie frekwencji:

42 km 1619 osób (rekord)

30 km 482

25 km 1725 (rekord)

6 km 706 

15 km 457 (rekord)

Nocna 11 – 283 (rekord)

Rodzinna 11 – 493

Razem: 5765

Wyprawa Zuchów 70

Bieg Przedszkolaka 72

Frekwencja razem z dziećmi: 5907

źródło:
http://bieg-piastow.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here