Grupa Górskie Resorty po Szklarskiej Porębie i Karpaczu planuje kolejną inwestycję w Sudetach – 4-gwiazdkowy Element Hotel & Spa w Świeradowie-Zdroju z 289 pokojami. Projekt architektoniczny przygotowało wrocławskie Q2Studio.

Hotel znajdzie się sąsiedztwie ośrodka narciarskiego. W obiekcie zaprojektowano salę restauracyjną z dużym zewnętrznym tarasem z widokiem na dolinę oraz zespół basenowy z saunami i gabinetami SPA. Na bryłę budynku składają się trzy segmenty hotelowe rozłożone promieniście wokół wspólnego trzonu. Skrzydła tworzą między sobą kąty 120 stopni, pozwalając z niemal każdego pokoju podziwiać panoramy gór czy położonego w dole miasta. Wysokość segmentów budynku dopasowuje się do poziomu wznoszącego się terenu. Wraz z przemieszczaniem się wzdłuż budynku poszczególne skrzydła wyłaniają się stopniowo, w dynamicznych skrótach. Dynamikę podkreśla dodatkowo łamana krawędź dachów.

Elewacja hotelu nawiązuje do tradycyjnych elementów architektury w regionie – wykuszy, loggii, galerii czy kontrastującej z murem konstrukcji ryglowej. Wyeksponowana drewniana konstrukcja nadawać ma fasadzie przestrzenność, tworząc zmieniające się rytmy i efekty światłocieniowe. Całości efektu dopełnia zadaszenie wejścia do hotelu – geometryczna konstrukcja z drewnianych elementów. Drewno jest materiałem, który buduje charakter obiektu. Ciemne belki tworzące zewnętrzną ażurową strukturę odkrywają kolejne płaszczyzny fasady – drewniane elementy balkonów, deskowania szczytów. W jak największym stopniu użyto materiałów naturalnych i wysokiej jakości. Tło dla drewnianej konstrukcji tworzą kamień, jasny beton i szkło.

Do grupy Górskie Resorty należą: Osada Śnieżka w Łomnicy k. Karpacza, 5-gwiazdkowy Green Mountain Hotel & Spa i Green Apartments w Karpaczu oraz Blu Mountain Resort, Platinum Mountain Hotel & Spa i pensjonat Five Seasons w Szklarskiej Porębie, a w przygotowaniu jest Crystal Mountain w Wiśle. Wszystkie inwestycje sprzedawane są w systemie condo.

źródło: www.e-hotelarz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here