W obecnych czasach informacje w postaci opinii na znanych portalach są bardzo popularne i kierują naszą decyzją w stosunku do np. wybrania danego hotelu czy też restauracji w której to chcemy spędzić czas, odpoczynek itp. daje nam to możliwość wyboru i przedstawieniu pewnego obrazu o danym podmiocie. Jest to bardzo wygodne jednak ma to też swoje złe strony.

Od dłuższego czasu otrzymujemy alarmujące informacje od restauratorów, że pewna osoba lub osoby na słynnym portalu tripadvisor celowo umieszcza negatywne opinie o rzekomym złym funkcjonowaniu danej restauracji w Naszym mieście – analizując umieszczone opinie  nie trudno zauważyć, że jest to celowe. Sam tripadvisor ma możliwość założenia fikcyjnego konta i przysłowiowo psuć opinię uczciwie pracującym i starającym się budować dobra markę swojej działalności.

Jak to działa możemy zaobserwować w poniższym materiale prasowym:

https://www.vice.com/en_uk/article/434gqw/i-made-my-shed-the-top-rated-restaurant-on-tripadvisor

Z obserwowanych wpisów można wywnioskować, że w naszym mieście nie mal nie ma żadnej dobrze prosperującej restauracji co oczywiście jest nie prawdą. Nie można też oskarżać konkretnej osoby bo dostęp ma każdy który zarejestruje się do portalu i np. Jan Kowalski z Warszawy może napisać złośliwą opinie o restauracji chociażby w Gdańsku czy Krakowie, portale dają taka możliwość bez żadnych konsekwencji.

Reasumując nie zawsze kierujmy się opiniami jednej osoby a czytajmy wszystkie komentarze o danym hotelu czy restauracji.

link do opinii:

https://www.tripadvisor.com/Restaurants-g1182375-Swieradow_Zdroj_Lower_Silesia_Province_Southern_Poland.html

red.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here