„Druga Szansa dla Aleksa” – pod takim hasłem już 1 lipca od godziny 11.00 w amfiteatrze miejskim w Zgorzelcu zacznie rozbrzmiewać głos wielkiej akcji charytatywnej, zorganizowanej w celu pozyskania środków na leczenie i rehabilitację Aleksa Podhalskiego, pięcioletniego mieszkańca Zgorzelca. Honorowy patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta Zgorzelec, a całość imprezy przygotowuje sztab ludzi dobrej woli, których Aleks nazywa swoimi ciociami i wujkami. W trakcie akcji, która potrwa do godziny 18.00 w sobotę, na scenie amfiteatru pojawią się zespoły Las Melinas (muzyka ska), Roślina (poezja śpiewana na rockowo), Projekt Fraktala (folk z elementami etnicznymi) i The Hoves (pop/rock). Pomiędzy występami trwać będzie aukcja rożnych fantów, voucherów, płyt i wielu innych przedmiotów podarowanych przez darczyńców indywidualnych i instytucjonalnych. Wokół amfiteatru przewidywane są różne atrakcje, m.in. pokazy na trampolinach, zajęcia dla dzieci z animatorami, poczęstunki ciast przygotowanych przez wolontariuszy, grochówka z kotła. Wiele pomysłów jest jeszcze w głowach organizatorów, a osoby indywidualne i firmy ze Zgorzelca i okolic obiecały swoją pomoc.

Aleks choruje na histocytozę – nowotwór mózgu, który także nie pozwala Mu rosnąć. Obecnie jest poddawany leczeniu chemią i od wyników zależy podawanie hormonu wzrostu. Niestety oprócz samej chemii i kilku leków, refundowane nie jest wszystko to najkosztowniejsze – wyjazdy do Wrocławia, środki opatrunkowe, nierefundowane medykamenty i specjalna dieta chłopca.

Wierzymy, że 1 lipca do amfiteatru w Zgorzelcu przybędzie wiele ludzi dobrej woli. Wierzymy, że wspólnie przyczynimy się do tego by mały Aleks, dzięki zebranym odpowiednim środkom, mógł być zdrowy, mógł rosnąć i by był szczęśliwy.

Czekamy na Ciebie w sobotę 1 lipca już od godziny 11.00.

Komitet Organizacyjny Zbiórki Publicznej

„Druga Szansa dla Aleksa”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here