Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim

Zaprasza do nauki w naszej szkole.
Gimnazjalisto czekamy właśnie na Ciebie. Jeżeli poważnie myślisz o swojej przyszłości, wybierz szkołę, która dobrze przygotuje cię do studiów wyższych, albo da poszukiwany, solidny zawód. Tu znajdziesz wszystko:
-naukę
-staże i praktyki w kraju i za granicą
-kursy kwalifikacyjne
-rozwój zainteresowań
-rozrywkę

W Liceum Ogólnokształcącym czekają na was klasy: policyjna, językowa z możliwością wyboru przedmiotów- edukacja teatralna, dziennikarstwo muzyczne, język hiszpański; klasa biologiczno-chemiczna, matematyczno-fizyczna

W Technikum kształcimy informatyków, leśników, hotelarzy oraz od tego roku techników przemysłu mody !!!

Szkoła Branżowa I stopnia czeka na tych, którzy chcą zdobyć solidny i poszukiwany zawód. Obecnie kształcimy w 11 zawodach, czyli fryzjerów, kucharzy, operatorów maszyn leśnych, piekarzy, cukierników, wędliniarzy, stolarzy , murarzy-tynkarzy, elektryków, kierowców-mechaników, mechaników pojazdów samochodowych, monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i wielu innych przyszłych specjalistów. „ Uczniowie realizują praktyczną naukę zawodu u 32 przedsiębiorców i chętnie biorą udział w kursach kwalifikacyjnych, np. kurs barmański I stopnia, operator wózka jezdniowego. Uczniowie Technikum i Szkoły Branżowej wyjeżdżają na staże krajowe i zagraniczne, np. hotelarze do Austrii, informatycy i leśnicy do Holandii, fryzjerzy do Kolonii, stolarze do Poczdamu, mechanicy pojazdów samochodowych do Brunschwieigu i Drezna, stolarze, dekarze i murarze-tynkarze do Gorlitz”.

Uczniowie rozwijając zainteresowania i pasje biorą udział w olimpiadach i konkursach, a sukcesy są zachętą do dalszej nauki.
Mamy laureatów i finalistów w ogólnopolskich i dolnośląskich konkursach, np. literacki ”Zakochani w Lesie”, „Nasze nadleśnictwo”, Turniej Szkół EKO w kategorii przyrodniczo-leśnej, „Zielony rower”, fryzjerskim „KREATOR”, plastyczny „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”,Licealiada Młodzieży w Rowerach Górskich MTB, Fryzjerskie Mistrzostwa Dolnego Śląska.
Uczniowie również są laureatami konkursów regionalnych, np. „Piosenki angielskiej” fryzjerski „Teatrhair, „Najlepsi uczniowie w zawodzie murarz-tynkarz”, „Najlepsi uczniowie w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych”, „Doliną rzeki Kwisy-słynne postaci, ich zasługi dla regionu i przyrody”, „Uczniowski mini projekt badawczy z obszaru nauk przyrodniczych”, „Wędrowniczek-ptak wędrowny”.

Nasi uczniowie uzyskują stypendia- Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji Narodowej, Starosty Lwóweckiego.

Uczestnicząc w zajęciach bibliotecznych, artystycznych, plastycznych, cyklistycznych, przedmiotowych, krajoznawczo-turystycznych nasi uczniowie mają możliwość rozwinięcia zainteresowań oraz uzupełnienia wiedzy. Od dwóch lat uczniowie liceum i technikum biorą udział w Ogólnopolskich Warsztatach Filmowych u profesora Krzysztofa Zanussiego. Organizowane są spotkania z „ciekawymi ludźmi”, wystawy artystyczne i wieczory poetyckie. Uczniowie reprezentują szkołę na zewnątrz biorąc udział w uroczystościach miejsko-gminnych, powiatowych, diecezjalnych

Szkoła posiada nowoczesną bazę dydaktyczną, a budynki są po termomodernizacji. Posiadamy bardzo dobrze wyposażone pracownie ; językowe, polonistyczne, matematyczna, chemiczno-fizyczna, biologiczna, historyczno-geograficzna, przedmiotów leśnych, informatycznych, multimedialna biblioteka, siłownia, nowe boisko wielofunkcyjne


Prowadzimy również kształcenie dorosłych. Dorosłych zapraszamy do nauki W Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych po zasadniczej szkole zawodowej oraz po gimnazjum i szkole podstawowej (8 klasowej starego typu).

więcej informacji na stronie: http://zsoiz.gryfow.pl/

 

autor: ZSOiZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here