Festiwal „Szlaki Pamięci – Sieci Historii” w Kopalni św. Jan w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku


            Zabytkowa Kopalnia św. Jan w Krobicy, jedna z najstarszych kopalń w Polsce, jedyna kopalnia w Górach Izerskich udostępniona turystom,  stanie się w dniach 14-15 września 2024 r. miejscem, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością.

 

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się festiwal “Szlaki Pamięci – Sieci Historii”, podczas którego przewidziano wachlarz atrakcji dla miłośników aktywnej turystyki, pasjonatów podziemi, historii i geologii a także wszystkich spragnionych wartościowych przygód.

Festiwal pozwoli uczestnikom zanurzyć się w tematykę dziedzictwa kulturowego górnictwa kruszców Gór i Pogórza Izerskiego. W programie znajdą się m.in. prelekcje na temat historii lokalnego górnictwa, lekcje geograficzno-historyczne z młotkiem w terenie oraz różnorodne warsztaty edukacyjne i rękodzielnicze.

Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w edukacyjnym spacerze z dr hab. inż. Maciejem Madziarzem z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej oraz wieczornym zwiedzaniu kopalni z lampionami.


Najmłodsi również nie będą się nudzić – przygotowano dla nich m.in. mini grę terenową oraz GEO – piaskownicę.

 

Co więcej, zwiedzanie kopalni w tym specjalnym okresie dostępne będzie w atrakcyjnej cenie, wynoszącej 24 i 28 zł.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Dolnośląska Organizacja Turystyczna. Patronat medialny sprawują Muzyczne Radio i portal informacyjny lwowecki.info.

 

Zachęcamy do zaobserwowania profilu www.facebook.com/kopalniakrobica, gdzie dostępne będą wszystkie aktualne informacje.

 

Warto pamiętać, że zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej w Kopalni św. Jan w Krobicy możliwe jest od 6 r.ż., jednak atrakcje towarzyszące nie są objęte tym obostrzeniem.


Zapraszamy do odkrywania niezwykłych zakamarków Dolnego Śląska i przeżycia niezapomnianych chwil w Kopalni św. Jan!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here