W noc sylwestrową tuż przed samą północą mieszkaniec Gryfowa Śląskiego zauważył, iż nieznany mężczyzna kręci się koło garażu przy posesji. Natychmiast poinformował policję na numer 112. Mężczyzna który włamał się do garażu na widok właściciela zaczął uciekać.

Przybyły natychmiast patrol policji udał się w pościg za złodziejem zatrzymując go niespełna kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia.

Jak się okazało 31 letni mieszkaniec Gryfowa Śląskiego urywając kłódkę wszedł do garażu z zamiarem kradzieży znajdujących się tam rzeczy, jednak w wyniku spłoszenia nie udało mu się nic z garażu wynieść.

Obecnie zatrzymany przebywa w policyjnym areszcie i za swój czyn odpowie przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienie wolności.

Jednocześnie wskazany przykład pokazuje jak ważne jest natychmiastowe poinformowanie policji w przypadku zauważenia podejrzanego zdarzenia. Nie czekajmy, aż sprawdzimy co się stało lub czy uda się nam samym ująć złodzieja tylko w pierwszej kolejności przed podjęciem jakichkolwiek działań poinformujmy o zdarzeniu policję na numer 112.

Mateusz Królak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here