W dniu 12 grudnia 2017 roku, przed Sądem Rejonowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie przeciwko dwóm funkcjonariuszom Policji, którzy podczas zatrzymania podejrzanego przekroczyli swoje uprawnienia i dopuścili się jego pobicia powodując u niego lekkie obrażenia ciała. 

Sprawa toczyła się z oskarżenia Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze, która w wyniku przeprowadzonego śledztwa ustaliła, że w nocy z 7 na 8 września 2015 roku w Piechowicach, dwóch funkcjonariuszy Policji z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze przekroczyło swoje uprawnienia w ten sposób, że po skutecznym pościgu oraz zatrzymaniu podejrzanego, kopiąc go oraz uderzając pięściami, zadali mu szereg ciosów w okolice głowy i po całym ciele, czym spowodowali u niego lekkie obrażenia ciała w postaci stłuczeń i innych urazów.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, wyrokiem z dnia 12 grudnia 2017 roku uznał oskarżonych za winnych zarzuconego im przez Prokuraturę przestępstwa z art. 231 § 1 kk i z art. 158 § 1 kk i z art. 157 § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk oraz skazał ich na kary 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący po 2 lata. Wobec oskarżonych orzeczono też środek karny w postaci zakazu wykonywania zawodu Policjanta na okres 5 lat. Dodatkowo, Sąd zobowiązał obu oskarżonych do zapłaty na rzecz pokrzywdzonego tytułem zadośćuczynienia kwot po 3 tys. złotych. Sąd zobowiązał także oskarżonych do powstrzymania się od kontaktowania się z pokrzywdzonym w jakikolwiek sposób.

Orzeczenie nie jest prawomocne. Prokuratura złożyła do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wniosek o uzasadnienie orzeczenia w zakresie kar orzeczonej wobec oskarżonych. Po zapoznaniu się z motywami Sądu, podjęta zostanie decyzja, co do wywiedzenia apelacji w tej sprawie.

http://lwowecki.info/pl/5966/60/c/policjanci-skazani-za-przekroczenie-uprawnien-i-pobicie-zatrzymanego.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here