W lipcu, w malowniczej scenerii Sudetów, odbył się jeden z najważniejszych wydarzeń w świecie mineralogii i geologii – Sudecki Festiwal Minerałów 2024 – Minerały i Zabawa. To impreza, która cieszy się ogromnym uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą, przyciągnie miłośników minerałów, kolekcjonerów oraz ekspertów z całego świata.

Podczas festiwalu można było podziwiać setki okazów minerałów najwyższej klasy, wziąć udział w giełdzie minerałów i biżuterii, posłuchać wykładów specjalistów, a także spróbować swoich sił w poszukiwaniu minerałów. Na dzieci czeka strefa zabaw z różnymi atrakcjami.

“Sudecki Festiwal Minerałów to doskonała okazja, aby poznać fascynujący świat minerałów oraz nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach” – mówi pan Łukasz Tekiela – dyrektor Muzeum Regionalnego w Lubaniu.

Bogaty Program Wydarzeń

Tegoroczny festiwal obfituje w atrakcje i wydarzenia, które zadowoliły zarówno pasjonatów, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z mineralogią. W programie:

  • Wystawy i Kolekcje: W tym roku zobaczyliśmy aż 7 wystaw specjalnych!
  • Wykłady i Prezentacje: Spotkania z wybitnymi geologami i autorami książek o tematyce mineralogicznej, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.
  • Wycieczki: Z możliwością wzięcia udziału w wycieczkach geologicznych i historycznych.
  • Giełda: Możliwość zakupu wyjątkowych minerałów, biżuterii i nie tylko.
  • Konkurs: Konkurs na najlepiej przygotowaną wystawę to już tradycja Sudeckiego Festiwalu Minerałów. Wystawy oceniło międzynarodowe jury, a równolegle odbył się konkurs o nagrodę publiczności.

Gwiazdy Festiwalu

Poza świętem miłośników minerałów i biżuterii mamy też coś dla duszy, czyli festiwal muzyczny LAWA. Oprócz gwiazd takich jak Red Lips, Pih i Mesajah, na scenie LAWY 2024 zaprezentowali się również lokalni artyści. Festiwal otworzył pokaz folkloru w nowoczesnym wydaniu w wykonaniu zespołu SŁOWIANKI, a tuż po nim można było zobaczyć TOP GIRLS – trzy dziewczyny grające disco polo.

Atrakcje dla Całej Rodziny

Sudecki Festiwal Minerałów to także świetna okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla całych rodzin oraz wesołe miasteczko z dmuchańcami.

Wstęp na festiwal był bezpłatny.

 

Telewizja Świeradów-Zdrój bardzo dziękuje:

Magdalena Pieczyńska – za zaproszenie na tak wspaniale przygotowaną imprezę.

Arkadiusz Lipin – za pomoc w realizacji reportażu.

 

Reportaż

Produkcja: Telewizja Świeradów-Zdrój

www.24swieradow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here