1 maja na Rynku we Wrocławiu odbędzie się kolejna próba bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Rok temu się udało. Teraz do ustanowienia nowego wpisu w księdze potrzeba co najmniej 7357 miłośników gitary, którzy zagrają utwór Jimiego Hendriksa “Hey Joe”. Poprzeczka zawieszona jest coraz wyżej.

Rok temu na Rynku we Wrocławiu utwór Jimiego Hendriksa “Hey Joe” zagrało 7356 osób. W ten sposób pobito rekord z 2014 roku, który wynosił 7344 gitary. Jak będzie w tym roku – przekonamy się już niedługo.

Wrocławskie bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa rozpocznie się 1 maja o godz. 10 na Rynku i potrwa do 16.30. Wiadomo, że podczas tegorocznej edycji na scenie pojawią się zarówno polscy, jak i zagraniczni artyści.

Razem z tłumem gitarzystów na Rynku zagrają m.in. Greg Koch, Grzegorz Skawiński, Jan Borysewicz, Jerzy Styczyński, pomysłodawca festiwalu Leszek Cichoński, Paweł Domagała i Jelonek. Ostatnio do grona artystów, którzy przyjadą do Wrocławia, dołączył też amerykański wokalista i gitarzysta bluesowy LeBurn Madddox.

Wstęp na koncerty na wrocławskim rynku jest wolny. Dla gitarzystów, którzy wezmą udział w biciu rekordu, przewidziane są zniżki na koncerty gwiazd w ramach 3-Majówki 2017, które odbędą się w kompleksie Hali Stulecia.

Foto: Marek Maziarz / Materiały prasowe

3-Majówka 2017

Bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim Rynku to tylko jedna z atrakcji majowego weekendu. Pierwsze koncerty gwiazd na Pergoli rozpoczną się 1 maja o 17, pół godziny po zakończeniu festiwalu w Rynku.

Wtedy też zagrają The Cranberries, Lacuna Coil, Enter Shikari, Dog Eat Dog i Acid Drinkers. Natomiast o godz. 18 koncert w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego da Greg Koch Band.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się także koncerty 2 i 3 maja, które odbędą się na Pergoli. We wtorek zagrają 5’Nizza z Ukrainy, Lady Pank, Happysad, Strachy Na Lachy, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Hunter, Natalia Przybysz, Łąki Łan, Czesław Śpiewa, Julia Pietrucha, Paweł Domagała, Renata Przemyk, Xxanaxx i Rebeka.

W środę natomiast na scenie wystąpią: Toy Dolls, Kult, Luxtorpeda, Illusion, Coma, Monika Brodka, Piotr Zioła, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, łona i Webber, OSTR oraz Fisz Emade Tworzywo.

Zarówno wtorkowe, jak i środowe koncerty rozpoczną się o godz. 15. Bilety dostępne są m.in. w sieci salonówEmpik, Saturn i Media Markt oraz w serwisach www.biletin.pl, www.ticketpro.pl i www.eventim.pl.

http://wroclaw.onet.pl

(sp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here