52% Polaków uważa, że jest w co najmniej dobrej kondycji fizycznej. To aż o 15 p.p. mniej niż jeszcze trzy lata temu! Bardziej krytyczne są wobec siebie kobiety – swoją kondycję jako dobrą lub bardzo dobrą ocenia 48% z nich. W przypadku mężczyzn odsetek ten wynosi 60%. Co jeszcze wynika z badania „Sport w rodzinach”?

Polacy to sportowcy rodzinni

Duży wpływ na taką, a nie inną ocenę naszej kondycji ma bez wątpienia podejmowana przez nas aktywność fizyczna. Jak się okazuje, uprawianie sportu deklaruje 69% Polaków. Interesujące wydaje się to, że aż 36% respondentów ćwiczy razem z członkami rodziny (niestety najczęściej odbywa się to jedynie raz na tydzień). Dla porównania 23% z nas uprawia sport indywidualnie, a 7% – ze znajomym lub przyjacielem.

Z rodziną najlepiej wychodzi się na… rower?

Które sporty nadają się według nas do uprawiania z rodziną najbardziej? Najczęściej wskazujemy na gry zespołowe. „Inne sporty, które są preferowane w przypadku rodzinnej aktywności (z dziećmi czy partnerami życiowymi), to jazda na rowerze, trekking, spacery oraz nordic walking” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Paweł Florkiewicz, rzecznik prasowy Santander Consumer Banku, zleceniodawcy badania. Podobnie ma się rzecz, jeśli chodzi o rodzaje aktywności fizycznej, którą podejmujemy w gronie rodzinnym regularnie: zazwyczaj decydujemy się na jazdę na rowerze (28%), spacery (23%), pływanie (13%) i trekking (11%).

Pieniądze nie stanowią problemu

Co ciekawe, aż 34% Polaków na sport uprawiany z rodziną wydaje tylko niecałe 200 zł rocznie. W dużym stopniu wiąże się to oczywiście z popularnością takich rodzajów aktywności fizycznej jak jazda na rowerze, spacerowanie czy nordic walking, które nie wymagają szczególnie dużych nakładów finansowych. „Niski budżet nie przeszkadza w tym, żeby prowadzić aktywny tryb życia” – zauważa rozmówca.

 

infowire

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here