Od poniedziałku znikają godziny dla seniorów. Do tej pory w godzinach 10-12 w sklepach mogły przebywać jedynie osoby w wieku powyżej 65 lat, teraz to się zmieni.

W poniedziałek zacznie obowiązywać drugi etap odmrażania gospodarki. Otwarte zostaną sklepy w galeriach handlowych, ale zakupy w nich nie będą przypominały tych sprzed 15 marca. Przede wszystkim zamknięte będą punkty usługowe i restauracje (serwujące wyłącznie dania na miejscu), a dodatkowo obowiązywać będą limity klientów – zarówno w poszczególnych sklepach, jak i całej galerii handlowej. Szczegółowe zasady opisujemy tu.

Dobra wiadomość jest taka, że od poniedziałku klienci będą mogli wyjść na zakupy o dowolnej porze niezależnie od tego, ile mają lat. Znikają bowiem “godziny dla seniorów”, a więc ograniczenie zgodnie z którym w godzinach 10-12 w sklepach i na poczcie mogli przebywać jedynie klienci, którzy ukończyli 65 lat.

“W związku z licznymi postulatami w tym zakresie, zrezygnowano od dnia wejścia w życie projektowanego rozporządzenia z tzw. godzin dla seniorów. Podnoszono m.in. że w tych godzinach tworzą się kolejki, co utrudnia zachowanie zasad tzw. dystansu społecznego” – napisano w uzasadnieniu projektu rozporządzenia, które określa zasady handlu po 4 maja.

wp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here