Sezon letni to okazja do weekendowych odwiedzin w sąsiednich gminach przy okazji organizowanych dni miast. Jedną z pierwszych imprez w regionie są Kwisonalia w Gryfowie Śląskim, już dziś organizatorzy zapraszają na imprezę, która zmienia swą formułę.

Zaczynamy odliczać dni do Kwisonaliów. Poniżej zaś kolejna dawka zachęcających do udziału w naszym święcie informacji. Kolejny dowód na to, że 2 i 3 czerwca warto z rodziną i przyjaciółmi udać się nad Kwisę.

Muzyczny łącznik pokoleń

W sobotę zaraz po otwarciu Kwisonaliów wystąpi grupa „Trzy Korony”. Polski zespół założony w 1970 przez Krzysztofa Klenczona, po jego odejściu z Czerwonych Gitar. Najbardziej rozpozna-walnym utworem grupy jest „10 w skali Beauforta”, inne znane nagrania “Trzech Koron” to m.in. „Port”, „Nie przejdziemy do historii”, „Kronika podróży, czyli ciuchcią w nieznane” czy „Spotkanie z diabłem”. Ponadto w trakcie dwóch dni imprezy na scenie wystąpią POKAHONTAZ, ZEUSS, MATEUSZ ZIÓŁKO, MYTHOS oraz Kabaret K2. Zapraszamy!

Zachwycające rękodzieło

W przystani nad Kwisą wyrośnie prawdziwe miasteczko rękodzielników. Zaprezentują oni ręko-dzieło artystyczne i użytkowe m.in.: dyfuzory zapachowe w formie dekoracyjnych zawieszek, olejki eteryczne, biżuteria koralikowa, maskotki ręcznie robione, kanzashi, wyroby z lnu torby, zabawki, biżuteria, obrazy na desce, ceramika użytkowa i dekoracyjna, naturalne kosmetyki na bazie mleka klaczy, ręcznie robione mydełka i kule do kąpieli, decupage, koronki, haft, dekoracje z suszonych kwiatów, wianki lawenda, ciasteczka lawendowe, ozdoby szkło, anioły, wyroby szydełkowe, bran-soletki wyplatane z nici bawełnianych. Oj, będzie na co popatrzeć i co zakupić, dla siebie i na pre-zent.

Rodzinna niedziela

Z okazji rodzinnej niedzieli podczas Kwisonaliów 2018 organizatorzy chcą zapewnić naszym najmłodszym mnóstwo atrakcji. Będą do nich należały m. in. zabawy ruchowe z animatorem, warsz-taty plastyczne, zabawy z chustą animacyjną „Klanza”, wielkie bańki mydlane, balony modelinowe, warsztaty glinolepienia i białego gipsu, tęczowa mydlarnia- warsztaty wyrobu mydełek, „kolorowe torby”, czyli na płótnie malowane. Drodzy Rodzice- Waszych dzieci po prostu nie może tam za-braknąć !

Smakowitości nad Kwisą

Koniec z brakiem wyboru w kwestii gastronomicznej. Tym razem nad Kwisą zapewnimy Państwu cały wachlarz kulinarnych uciech i zróżnicowany repertuar smaków. Nikt nie będzie głodny, każdy znajdzie coś dla siebie: ekologiczne syropy i herbatki z lokalnych ziół, swojskie wędliny, pierogi, krokiety, ciasta do wyboru i koloru. Miody, produkty pszczele, pierniki ręcznie robione, bigosy, chleb tradycyjny, frytki, hamburgery, gofry, naleśniki, sorbety owocowe i wiele innych pyszności. Dla mięsożerców i wegetarian.

Mamy 4 Browary!

Już cztery Browary potwierdziły swój udział w warsztatach piwowarskich podczas tegorocznych Kwisonaliów. Będziemy zatem gościć nad Kwisą Browary: Świdnica, Miedzianka, Dolina BoBru, Dr Brew.

Do zobaczenia na piwowarskim szlaku!

Autor: M-GOK Gryfów Śl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here