Policjanci prowadzą czynności w sprawie oszustwa, którego dokonała 21-latka. Kobieta w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wystawiała podrobione zaświadczenia o przydatności do pracy podszywając się za lekarza. Osoby, które mogły paść ofiarą oszustki proszone są o kontakt z policją.
Proceder wydawał się być prozaicznie prosty. Jak ustalili policjanci na jednym z portali ogłoszeniowych zamieszczono informację o poszukiwaniu pracowników z różnym wykształceniem na różne stanowiska. Zgłaszające się osoby zapraszano do odbycia rozmowy kwalifikacyjnej, podczas której wręczano im skierowania na badania lekarskie. Badania te przeprowadzała 21-latka bez wykształcenia medycznego. Za usługę pobierała opłaty.

Kobieta posługiwała się podrobioną pieczątką z nazwą istniejącej przychodni, co sprawiało, że nie wzbudzała żadnych podejrzeń. Nieświadomi pokrzywdzeni, po otrzymaniu zaświadczenia, próbowali nawiązać kontakt z firmą, jednak bezskutecznie.

Proceder wyszedł na jaw, kiedy jedna z oszukanych osób opowiedziała funkcjonariuszom Komendy Miejskie Policji w Legnicy o swoich podejrzeniach. Ci przez kilka miesięcy pracowali nad sprawą. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na zatrzymanie i przedstawienie mieszkance powiatu legnickiego 5 zarzutów dokonania oszustwa.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kobiecie kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Legniccy policjanci zwracają się także z apelem do osób, które w ostatnim czasie zostały oszukane w taki sam sposób. „Prosimy o zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przy ul. Asnyka 3 i kontakt z funkcjonariuszem prowadzącym sprawę, pod numerem telefonu 47 874 15 89.” – apeluje asp. Krzysztof Oleniacz z legnickiej policji.

 

 

lwowecki.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here