W tym roku pogoda szczególnie zachęciła turytów do spędzenia w Naszym mieście “majówki” a co najważniesze pogoda dopisała –

Wycieczka na Sępią Górę

V Majówka w lesie to bogata oferta dla dużych i małych, w ramach której Nadleśnictwo “Świeradów” przygotowało wycieczki piesze, otwarcie tras biegowych na Zajęczniku i przebieżka po Run Trackach,warsztaty przyrodnicze, plastyczne, techniczne, prelekcje, spotkania z Pasjonatami i koncert zespołu “Pinokio Alternative”. Każdy obecny na Imprezie bez względu na wiek mógł znaleźć coś dla siebie.

Pierwsi uczestnicy Majówki o godz. 9 wyruszyli szlakiem niebieskim na Sepią Górę w poszukiwaniu Izerskich Tajemnic. Najliczniejsza 64. osobowa grupa w wieku od 4 do ?? lat prowadzona była przez leśników: panią Justynę, która przybliżyła uczestnikom tajemnice lasu oraz dwóch panów Piotrów, którzy wspierali koleżankę w zajęciach z zakresu edukacji leśnej, a przewodnikiem po szlakach i znaczonych i tych znanym tylko zwierzynie płowej był pan Kamil Zarębiński.

Niespodzianka za dzielne wędrowanie i obcowanie z przyrodą było ognisko przygotowane przez panów Igora i Stanisława, na którym zmęczeni turyści piekli kiełbaski, chlebek nabierając siły przez finałowym marszem do Nadleśnictwa na Piknik Rodzinny.

relacja  produkcja Telewizja Świeradów-Zdrój

produkcja: Telewizja Świeradów-Zdrój

Nadleśnictwo Świeradów

Świeradowscy leśnicy już po raz piąty zorganizowali MAJÓWKĘ W NADLEŚNICTWIE ŚWIERADÓW szereg imprez, pokazów prezentowanych nie tylko przez leśników ale i przedsiębiorców produkujących zdrowa żywność, zabawy dla najmłodszych no i mocna muzyka, grochówka i wiele wiele innych atrakcji.

Wycieczki startują spod siedziby Nadleśnictwa Świeradów (ul. 11-go Listopada 1 – Świeradów-Zdrój):

9:00 – Wędruj z nami na Sępią Górę
11:00 – Biegnij nową leśną ścieżką RunTrack (5 km)
11:00 – Rodzinna wycieczka ścieżką edukacyjną “Zajęcznik”

Od 14:00 Piknik w ogrodzie „Izery Trzech Żywiołów” przy siedzibie Nadleśnictwa

14:30 – Izerskie – góry inne – spotkanie z badaczem i pasjonatem Gór Izerskich – Arkadiuszem Lipinem Góry Izerskie
15:30 – Leśników podróże – małe i duże – relacje z podróży – relacja leśnika Marcina Olejnika z Nadleśnictwo Szklarska Poręba, Lasy Państwowe
16:30 – Piękne, dziwaczne i kuriozalne – nazwy Gór Izerskich – prowadzi Arkadiusz Lipin
17:30 – Strażacka GROCHÓWKA dla każdego
18:00 – Koncert zespołu Pinokio Alternative

Dodatkowo na placu przy ogrodzie m.in.:

MYŚLIWI opowiadają o swojej pracy oraz częstują zdrowymi wyrobami z dziczyzny
Leśnicy z LKP Dolina Baryczy Nadleśnictwo Żmigród, Lasy Państwowe – zajęcia dla najmłodszych
Sokolnicy – pokaz ptaków drapieżnych
Warsztaty rzeźbiarskie – Drewno jest piękne…
oraz wiele innych atrakcji

 

SKI & SUN już kolejny raz przedstawiło strzyżenie owiec oraz zaprosiła na górną stację gondolową-chętnych nie brakowało, pogoda dopisała. Podczas pokazów do nabycia były produkty z mleka oraz wełny owczej od Świeradowskiego Bacy.

 

autor: Teresa Fierkowicz, Tomasz Słowiński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here