Czysta borowina, lecznicza kora świerku i odmładzające wody radonowe. Tymi składnikami Uzdrowisko Świeradów leczy swoich kuracjuszy od ponad 200 lat. Naturalne ekstrakty, pozyskiwane wprost z natury, zrodziły pomysł do stworzenia linii kosmetyków TERRA Spa, które umożliwiają przedłużenie kuracji uzdrowiskowej w domu. Sprawdźmy ich historię!

Trochę uzdrowiskowej historii

Najcenniejszymi skarbami Świeradowa-Zdroju od wielu lat są borowina, świerk oraz wody mineralne bogate w radon, które czerpane są z Gór Izerskich. To właśnie dzięki nim kurort już dawno temu zyskał miano „Doliny Młodości”. Pierwsze wzmianki o uzdrowiskowej mocy Świeradowa pochodzą z 1572 roku. Według legendy berliński lekarz Leonard Thurneysser, spacerując po kurorcie, zaobserwował w jednym ze źródeł martwą żabę i stwierdził, że nie ulega ona rozkładowi. W ten sposób kilkadziesiąt lat później odkryto niepowtarzalne, regenerujące właściwości radonu, a żaba po dziś dzień jest symbolem miasta.

Świeradowskie dary – borowina, świerk i wody radonowe

Wody mineralne, pozyskiwane przez Uzdrowisko Świeradów, działają leczniczo pobudzając układ hormonalny. Radon, który jest zawarty w tutejszym powietrzu, wodzie i glebie wpływa bardzo korzystanie na procesy enzymatyczne i przemiany komórkowe. Stosowana w terapiach uzdrowiskowych esencja świerkowa koi dolegliwości oddechowe, a borowina zalecana jest głównie w lecznictwie pourazowym, związanym z dysfunkcjami układu ruchu.

– W Uzdrowisku Świeradów leczymy m.in. schorzenia reumatologiczne, ortopedyczno-urazowe, choroby dolnych i górnych dróg oddechowych, naczyń obwodowych oraz układu nerwowego. Surowce, takie jak borowina i kora świerku stały się dla nas inspiracją do tego, by stworzyć linię bezpiecznych i delikatnych produktów kosmetycznych opartych na naturalnych składnikach. Linia kosmetyków TERRA Spa tworzona jest z pasją dla tych, którzy szukają naturalnego piękna i zdrowia. Tak właśnie powstała marka kosmetyczna TERRA Spa. – mówi Beata Pożoga, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Uzdrowisku Świeradów.

Uzdrowisko Świeradów i naturalne kuracje

Kora świerku do produkcji świeradowskich kosmetyków TERRA Spa sprowadzana jest z Puszczy Boreckiej, jednego z najczystszych regionów Polski. Pozyskuje się ją ze specjalnie wyselekcjonowanego świerku, którego okorowanie przeprowadzane jest ręcznie, aby uniknąć zanieczyszczenia tego surowca. Następnie w Uzdrowisku Świeradów przygotowywany jest wywar z kory świerku według receptury sprzed 200 lat. Taka esencja stanowi nieocenione źródło leczniczych olejków eterycznych, kwasów organicznych, garbników, witaminy K i C oraz substancji goryczkowych, które mają właściwości regenerujące, antybakteryjne i pobudzające organizm. W Uzdrowisku Świeradów kora świerku stanowi m.in. bazę do leczniczych kąpieli uzdrowiskowych.

– W kosmetykach TERRA Spa wykorzystujemy również ekstrakt borowinowy, pozyskiwany z biologicznie czynnego torfu, nazywanego „czarnym złotem”. Torf borowinowy zawiera kwasy humusowe, pektyny, białka, enzymy, cukry, bituminy i fitohormony, które wykazują silne właściwości ściągające, nawilżające i regenerujące skórę. Borowina stosowana w odnowie biologicznej wspomaga ukrwienie ciała, odżywia i dotlenia komórki, a także pomaga zredukować niedoskonałości skórne takie jak cellulit – mówi Małgorzata Osińska, Kierownik Zakładów Przyrodoleczniczych i fizjoterapeuta w uzdrowiskowym SPA Kwiat Lotosu w Uzdrowisku Świeradów.

TERRA Spa – Piękno ukryte w naturze

Linia TERRA Spa z Uzdrowiska Świeradów na Dolnym Śląsku obejmuje dziesięć produktów, dzięki którym można przedłużyć kurację uzdrowiskową w domu. Kosmetyki z Uzdrowiska Świeradów pozbawione są mocnych i agresywnych składników konserwujących, myjących i pianotwórczych, które mogą wywoływać podrażnienia, przesuszenia oraz alergie skóry. Dodatkowo produkty TERRA Spa, których formuły nasycone są ekstraktami roślinnymi, zamykane są w ciemnych opakowaniach, aby chronić je przed promieniami UV. Kosmetyki gwarantują najwyższą jakość w pielęgnacji skóry, doskonale relaksują i koją zmysły.

Absolutnym must have dla miłośników produktów bazujących na naturalnych składnikach jest kąpiel świerkowa TERRA Spa, w której zawartość ekstraktu świerkowego wynosi aż 80%. Jest ona zalecana przede wszystkim osobom z chorobami skóry, chorobami układu nerwowego czy nawracającymi infekcjami dróg moczowych. Ekstrakt z kory świerku poprawia także ukrwienie skóry oraz wpływa korzystanie na leczenie mikrouszkodzeń i podrażnień skórnych. Kosmetyki TERRA Spa dostępne są we wszystkich uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk: w Świeradowie- Zdroju, Cieplicach, Dusznikach, Kudowie, Polanicy i Połczynie-Zdroju, a także online.

– Przez ponad 200 lat działalności, Uzdrowisko Świeradów wypracowało autorskie kuracje uzdrowiskowe, które z sukcesem wykorzystaliśmy do produkcji naszych kosmetyków, dostępnych na terenie całej Polski. Codzienna dbałość o wysoką jakość substancji bazowych w linii TERRA Spa powoduje, że ta uzdrowiskowa marka staje się coraz bardziej rozpoznawalna nie tylko na terenie Dolnego Śląska, gdzie funkcjonują uzdrowiska Polskiej Grupy Uzdrowisk. Postawiliśmy na bezpieczne i skuteczne preparaty, które mogą być z powodzeniem stosowane przez alergików i kobiety w ciąży. Nasze naturalne kosmetyki pozwalają zmienić pielęgnacyjne przyzwyczajenia. Ich uniwersalność sprawia, że mogą być stosowane przez wszystkich członków rodziny. Kosmetyki TERRA Spa posiadają zastrzeżony znak towarowy na terenie Unii Europejskiej, co ma znaczący wpływ na budowanie zaufania do marki – dodaje Beata Pożoga Dyrektor Sprzedaży i Marketingu z Uzdrowiska Świeradów. Wszystkie produkty można kupić na www.terra-spa.pl

Materiał oryginalny: TERRA Spa: Ponad 200-lat tradycji zamkniętej w uzdrowiskowych kosmetykach – Gazeta Wrocławska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here