W Sądzie w Jeleniej Górze rozpoczął się proces 28. letniej Magdaleny K., matki trójki dzieci, które zginęły w tragicznym pożarze kamienicy w Piechowicach.


W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze rozpoczął się dzisiaj proces 28. Letniej Magdaleny K., matki trójki dzieci, które poniosły śmierć w tragicznym pożarze kamienicy w nocy z 2 na 3 grudnia poprzedniego roku w Piechowicach. Magdalena K. została oskarżona o popełnienie dwóch przestępstw, w tym nieumyślnego sprowadzenia pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób – 26 mieszkańców budynku przy ulicy Przemysłowej w Piechowicach, następstwem czego była śmierć jej trojga małoletnich dzieci w wieku 8, 6 i 4 lat. Magdalena K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i odmówiła odpowiedzi na pytania za wyjątkiem swojego obrońcy. Odpowiedzi odmówił również ojciec kobiety pod opieką którego dzieci miały pozostawać tragicznego wieczoru. Mówi prokurator Sebastian Ziembicki.

W toku śledztwa przeprowadzono szereg czynności, które wykazały, że oskarżona Magdalena K. dopuściła się wobec swoich małoletnich dzieci szeregu zaniedbań noszących znamiona narażenia ich na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, a w nocy z 2 na 3 grudnia 2017 roku pozostawiła je w pokoju przy zamkniętych oknach w pobliżu źródła ognia, w wyniku czego wybuchł pożar skutkujący ich zgonem.
Uzyskano między innymi opinie biegłych z zakresu pożarnictwa oraz budownictwa – instalacji technicznych, na podstawie których ustalono ponad wszelką wątpliwość, że przyczyną pożaru było zachowanie oskarżonej. Opinie biegłego z zakresu medycyny sądowej doprowadziły do ustalenia, że przyczyną zgonu dzieci było ostre zatrucie tlenkiem węgla, a następnie działanie wysokiej temperatury ognia.

Zarzucone oskarżonej przestępstwo nieumyślnego sprowadzenia pożaru w wyniku którego śmierć poniosło troje dzieci, zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 6 miesięcy do 8 lat. Przestępstwo narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu na skutek braku sprawowania właściwej opieki przez osobę do tego zobowiązaną, zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: muzyczne radio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here