Mieszkańcy jak i turyści którzy przejeżdżając ul Nowomiejską w Pobiednej łapało się za głowę od ilości dziur w drodze – ale wielkie zmiany – ruszyły prace nad zmianą tego wizerunku. 

Cała inwestycja warta jest około 700 tyś złotych a inwestorem całego przedsięwzięcia jest Powiatowy Zarząd Dróg w Lubaniu środki pochodzą z budżetu Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei a wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jałowca.

Remontowana nawierzchnia to odcinek około 1 kilometra ul Nawomiejskiej początek prac rozpoczął się od granicy miejscowości a kończą się przy przystanku autobusowym przy ulicy Dworcowej w centrum Pobiednej.

Prace jakie są prowadzone polegają na całkowitej wymianie nawierzchni jezdni, poboczy wraz z całkowitym odwodnieniem oraz chodników dla pieszych. Wcześniej sfrezowana została nawierzchnia bitumiczna całego remontowanego odcinka. Cały remont zakończenia prac przewidywany jest do końca roku jednak jak informuje portal informacyjny “POBIEDNA” prace najprawdopodobniej zakończa się wcześniej.

zdjęcia: www.pobiedna.plred.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here