W dniu dzisiejszym w zwołanym przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dowiedzieliśmy się, że mamy ponowny lockdown i co dalej? czy to oznacza, że ponownie przedsiębiorcy z naszego miasta będą liczyć straty?

Od 20 marca do 9 – kwietnia mamy zamknięte hotele, bazy noclegowe, baseny, aquaparki, stoki narciarskie a te newralgiczne miejsca w naszym mieście są motorem napędowym w rozwoju Świeradowa-Zdroju i utrzymaniem pracowników.

Na wielu forach medialnych czy też socjal mediach czytamy czy oby to nie specjalnie jest wprowadzony lockdown do 9 – kwietnia iż 10 – kwietnia przypada kolejna rocznica “Smoleńska”?

Wiadomo, że Świeradów-Zdrój to około 95% przychodów z turystyki a teraz na najlepsze zostają zamknięte stoki narciarskie które liczą straty a to nasza rodzima stacja SKI&SUN przyciąga wielu turystów z całego kraju. Pogoda sprzyja w uprawianiu sportów zimowych a jednak już od soboty niestety zobaczymy zamknięte te wszystkie obiekty, hotelarze itp. musza odwoływać rezerwacje a wiąże się to z kolejnymi stratami, jak informują nas właściciele kilku hoteli ” kolejnego lockdownu możemy już nie przetrwać, mamy zamówienia na spożywkę i inne współpracujące z nami miejscowe firmy które zaopatrują nas w niezbędne artykuły do prawidłowego działania obiektów czy też ogrzewanie budynków i np wody w basenach – to są ogromne straty z którymi możemy się nie dźwignąć “. 

Branża gastronomiczna liczy ogromne straty twierdząc, że nawet sprzedaż na wynos w naszym mieście bez turysty jest tylko drążeniem kolejnych strat finansowych w próbach utrzymania już kulejącego biznesu. Podobnie jak branża transportowa jak TAXI są zmuszeni do wprowadzenia aut do garaży a jak wiadomo ta ostatnia branża do tej pory w tym roku nie otrzymała żadnej pomocy finansowej.

 

 

– redakcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here