Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 20 lat.

Szlachetna Paczka to projekt, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.

Wolontariusze szukają rodzin w potrzebie, następnie spotykają się z nimi, diagnozują ich sytuację, poznają konkretne potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny. Dobroczyńcy, angażując się finansowo, dają swoją energię dobroci, dzięki której system Szlachetnej Paczki może skutecznie działać. Rodziny w potrzebie oprócz konkretnej pomocy otrzymują nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany.

Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14,5 tysiąca rodzin w potrzebie przekroczyła 45 milionów złotych.

 

W tym roku paczkę będzie można przygotowywać prawie do połowy grudnia. Pomoc materialna organizowana przez darczyńców trafi do rodzin podczas tzw. Weekendu Cudów, który w tym roku odbędzie się 12 i 13 grudnia. W tych dniach skompletowane paczki zostają dostarczone do magazynu, a wolontariusze rozwożą je do konkretnych rodzin.

 
red. Gmina Leśna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here