Pierwsza grupa uczestników projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego pod nazwą „Leśnicy i informatycy na praktykach zagranicznych” realizowała praktykę w branży leśnej w Longford Demesne Wood, Beltra, co. Sligo, Ireland-posiadłości leśnej nagrodzonej przez irlandzkie ministerstwo ochrony środowiska za utrzymanie bioróżnorodności.
Uczniowie przez dwa tygodnie zajmowali się inwentaryzowaniem środowiska leśnego, budowaniem infrastruktury turystycznej i ścieżek dydaktycznych. Tworzyli również mapy leśne, badali stan czystości wody oraz uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych. Brali także udział w pielęgnowaniu i tworzeniu terenów zielonych w B&B Castledale-Carraroe, co. Sligo.
Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach przygotowujących do mobilności z języka angielskiego branżowego z elementami kultury Irlandii, warsztatach pedagogiczno- psychologicznych oraz kursie poznania środowiska przyrodniczo-leśnego Irlandii.
Mieszkając u rodzin irlandzkich młodzież utrwalała umiejętności posługiwania się językiem angielskim, poznawała kulturę i życie codzienne Irlandczyków. Leśnicy odwiedzili ciekawe miejsca Irlandii, między innymi: Belfast, Donegal, klify Slieve Legue.
Uczniowie wrócili bogatsi w doświadczenie zawodowe i umiejętności językowe, nawiązali przyjaźnie z rodzinami goszczącymi, niektórzy otrzymali propozycje pracy w branży leśnej.
Koordynator projektu Renata Nowak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here