KOLEJNY JUŻ POŻAR W POBIEDNEJ

Pożar wybuchł około 20:30 przy ul. Wola Sokołowska w Pobiednej. W ogniu stanął drewniany budynek gospodarczy z pokojem na piętrze. Sytuacja początkowo była bardzo groźna, bo wewnątrz budynku znajdowało się sześć butli z gazem, a kiedy na miejsce przyjechali pierwsi strażacy cały budynek stał już w ogniu.

To już trzeci dzień z rzędu, gdy w samej Pobiednej dochodzi do pożarów. budynek gospodarczy pokryty panelami fotowoltaicznymi.

Pożar wybuchł około 20:30 przy ul. Wola Sokołowska w Pobiednej. W ogniu stanął drewniany budynek gospodarczy z pokojem na piętrze. Sytuacja początkowo była bardzo groźna, bo wewnątrz budynku znajdowało się sześć butli z gazem, a kiedy na miejsce przyjechali pierwsi strażacy cały budynek stał już w ogniu. Dzięki poświęceniu druhów OSP z Pobiednej butle udało się w porę wydobyć i schłodzić, zanim doszło do eksplozji. Niestety budynek spłonął całkowicie, a straty powiększa fakt, że jego dach pokryty był panelami fotowoltaicznymi. – tak zdarzenie opisuje portal eLuban.pl.

fot.: Mateusz Szumlas
fot.: Mateusz Szumlas

W ostatnim czasie w regionie takie pożary stają się codziennością. Pobiedna, Świecie, czy Wieża koło Gryfowa Śląskiego. Ogień trawi dobytek i często dorobek wielu lat. Większość tych pożarów to ewidentne podpalenie. Ich sprawca, bądź sprawcy jak na razie pozostają na wolności i czują się bezkarnie.

Dzięki poświęceniu druhów OSP z Pobiednej butle udało się w porę wydobyć i schłodzić, zanim doszło do eksplozji. Niestety budynek spłonął całkowicie, a straty powiększa fakt, że jego dach pokryty był panelami fotowoltaicznymi.

Był to trzeci dzień z rzędu gdy w tamtym regionie dochodzi do podpaleń. W niedzielę ktoś podpalił cztery stogi słomy w Świeciu i nieużytki przy ul. Hetmańskiej w Pobiednej, pisaliśmy o tym TUTAJ. W poniedziałkową noc ogień ponownie pojawił się na polach przy ul. Hetmańskiej, tym razem ogień podłożono w kilku miejscach.

Przyczyny wczorajszego pożaru nie są jeszcze znane, jednak mieszkańcy regionu nie mają złudzeń i mówią wprost, że w okolicy grasuje podpalacz.

żródło: eLubań.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here