Okres Świąt Bożego Narodzenia na terenie powiatu lubańskiego minął spokojnie. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących oraz osób spędzających święta w miejscu zamieszkania. Okres wzmożonych kontroli drogowych rozpoczął się od akcji “Pojazd” w nocy z 23-24 grudnia br.,gdzie zauważalny był zwiększony ruch drogowy.

Ten rok był dla nas wszystkich “trudny”. Pandemia koronawirusa sprawiła, że w trosce o swoje zdrowie i życie wiele osób zostało w domu. Nad ich bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze prewencji oraz kryminalni.

Funkcjonariusze w dniach 24-26 grudnia przeprowadzili 87 interwencji, wylegitymowali 186 osób. Zatrzymali 2 sprawców przestępstw narkotykowych. Na drogach powiatu lubańskiego doszło do 4 kolizji drogowych ( trzech w Lubaniu oraz jednej w Olszynie). Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących po drogach naszego województwa. Reagowali na łamanie prawa przez kierujących, zwłaszcza tych, którzy jeździli niebezpiecznie – zbyt szybko, nieprawidłowo wyprzedzając, czy wymuszając pierwszeństwo.

Choć święta już za nami pamiętajmy o bezpieczeństwie na drogach. Pamiętajmy o noszeniu odblasków i zwracajmy uwagę na pieszych. Nie śpieszmy się dojedzmy na miejsce cali i zdrowi.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń KPP Lubań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here