Sprawcy włamania do mieszkania zatrzymani na gorącym uczynku.

Mieszkaniec Gryfowa Śląskiego przebywając poza domem otrzymał powiadomienie z systemu alarmowego o próbie włamania do swojego mieszkania. Natychmiast powiadomił najbliższą jednostkę policji z Nakła w województwie kujawsko – pomorskim. Policjanci z Nakła błyskawicznie skontaktowali się z kolegami z drugiego końca Polski z komisariatu w Gryfowie Śląskim przekazując im otrzymaną informację.

Na wskazane miejsce udał się patrol policji który zatrzymał na gorącym uczynku włamania do mieszkania dwoje sprawców. Włamywacze byli bardzo zaskoczeni pojawieniem się policjantów na miejscu, próbowali się tłumaczyć, iż późnym wieczorem wprowadzają się do wynajmowanego mieszkania. Lecz po chwili nie stawiając oporu oddali się w ręce policjantów.

38 letni mężczyzna i 18 letnia kobieta mieszkańcy Mirska zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Sprawcy ukradli sprzęt elektroniczny o wartości ponad 5000 zł. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Lwówku Śląskim za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policja apeluje jednocześnie do wszystkich mieszkańców o zwrócenie uwagi na zabezpieczenia swojego mieszkania w szczególności pod kątem ewentualnego montażu systemu alarmowych oraz dokładnego zamykania posesji oraz domofonów do budynków.

©mk – Mateusz Królak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here