PRODUKCJA
TELEWIZJA ŚWIERADÓW-ZDRÓJ

Dnia 24.02.2024 w Mirsku w Szkole Podstawowej im. Osadników Ziemi Mirskiej przy ulicy Betleja 32 odbył się Turniej Sportowy ,, Gramy dla Marcela’’, mieszkańca gminy Mirsk.

Marcel ma 17 lat.Dwa lata temu zachorował na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Jest to ciężka choroba, trudna do wyleczenia. Standardowe leczenie w przypadku Marcela okazało się nieskuteczne, a rozwój choroby mógł prowadzić do nieodwracalnych skutków. Poprawę stanu Marcela przyniosła dopiero terapia manualna, która niestety jest nierefundowana, a miesięczny koszt leczenia jest rzędu nawet 10 000,00zł. Przed nim jeszcze długa i bardzo kosztowna droga do osiągnięcia zdrowia, dlatego grupka mam z Mirska, Giebułtowa, Rębiszowa i okolic po raz kolejny zwarła szyki we wspólnym działaniu, aby wesprzeć Marcela i jego mamę w tej trudnej sytuacji.

Wydarzenie przyciągnęło wielu uczestników. W charytatywnym turnieju piłkarskim zagrały drużyny Żaków: Włókniarz Mirsk (2 drużyny), Włókniarz Leśna, LZS Kościelnik, MAKO Lubań (2 drużyny), Sparta Pisarzowice, KS Royal Biedrzychowice. Wydarzenie sędziowali Piotr Konsur i Ignacy Kręgielczyk-sędziowie z Kolegium Sędziów z Jelenie Góry, co nie tylko podniosło rangę wydarzenia, ale też sprawiło niewypowiedzianą radość młodym zawodnikom.

W godzinach popołudniowych odbył się towarzyski mecz piłki siatkowej„Rębiszów i przyjaciele” i „OSP Mirsk i Urząd Gminy Mirsk”. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i zawodnicy nie szczędzili dla Marcela swoich kolan, poświęcając się w obronie każdej piłki.

Całość zakończyła się zabawami najmłodszych z naszym niezawodnym Kubusiem Puchatkiem i energetycznej Zumbą z Tomkiem Gajewskim.

Przez cały czas trwania wydarzenia na miejscu sprzedawane były ofiarowane przez rodziców ciasta oraz pyszne gofry wypiekane przez, zawsze gotowe do pomocy, KGW Mirszczanki. Cały dochód ze sprzedaży ciast w kwocie 5284,02 zł zostanie przekazany mamie Marcela na pokrycie kosztów leczenia.

produkcja: Telewizja Świeradów-Zdrój

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here